05-02-2020 Деветият в Украйна разби Локо Пд

Деветият в Украйна разби Локо Пд

05-02-2020 Тема спорт

Локо Пловдив завърши лагера си в Турция с тежка загуба от деветия в Украйна Олимпик Донецк. Смърфовете отстъпиха с 0:4 и си тръгват от Анталия с две победи и три загуби.
В 7-ата минута удар на Дейвид Малембана срещна напречната греда, токата падна на голлинията, а след това Бирсент Карагарен опита да я прати в мрежата. Шутът му обаче бе блокиран от защитник и кълбото излезе в ъглов удар. През първите 20 минути Локомотив имаше тотално надмощие над своя опонент, който не успяваше да изнесе топката. В 11-ата минута Мартин Луков се намеси добре при коварен удар от фаул.
В 40-ата минута Олимпик поведе доста изненадващо, след като свари неподготвена защитата на Локомотив. Центриране към втора греда бе проспано от отбраната на смърфовете и Евгений Тсумбалюк протегна крак, за да отбележи.
В 55-ата минута Дейвид Малембана опита да изчисти с глава центриране от фланга, но прати топката на крака на футболист на Олимпик, който стреля от движение, но покрай гредата. В 61-ата минута главният съдия на срещата отсъди дузпа за нарушение на Диниш Алемйда в наказателното поле. Бранителят задържа играч на украинците за фланелката, заради което получи и жълт картон. Зад топката застана Максим Детерьов, който прати Илко Пиргов в обратния ъгъл и удвои преднината на тима си.
Изминаха едва две минути от втория гол във вратата на Пиргов и Олимпик успя да отбележи трети. Този път добра атака по десния фланг завърши с подаване на границата на вратарското поле, където Андрей Кравчук стреля технично в долния ляв ъгъл. В 80-ата минута Илко Пиргов направи добро спасяване с една ръка, плонжирайки в долния десен ъгъл. В 87-ата минута Йосип Томашевич разтресе гредата с мощен удар. В последната минута на редовното време Максим Детерьов оформи крайното 4:0 с хубав шут под плонжа на Пиргов.