в днешния брой Десподов пак бележи в Австрия

Десподов пак бележи в Австрия

01-12-2019 Тема спорт

Кирил Десподов не спира да бележи в Австрия! Българинът се разписа за категоричния успех на неговия Щурм Грац с 5:1 като гост на Ватенс. 23-годишният бивш играч на ЦСКА остана на терена до 81-ата минута и реализира четвъртото попадение за отбора на Нестор ел Маестро. По този начин Десподов има 6 гола и 2 асистенции в последните 4 кръга на австрийската Бундеслигата. В този период той се разписа и за Купата на страната при успеха с 2:0 над Капфенберг.
Щурм водеше с 2:0 при визитата си в Инсбрук още до почивката след попадения на Хуспек и Домингеш. В началото на второто полувреме Топлич от състава на домакините си вкара автогол, а Любич също обърка вратите, за да стане резултатът 1:3. В 68-ата минута дойде и моментът на Десподов, който получи пас от албанеца Беким Балай и не сбърка. В продължението на срещата Китеишвили оформи крайното 5:1. Клубът от Грац се изкачи на четвърто място след победата.
Ивелин Попов пък игра цял мач за Ростов при нулевото равенство у дома с Урал. Николай Димитров изненадващо не попадна в групата на гостите, така че българско дерби не се състоя. Отборът на бившия капитан на националния тим бе по-добър, но така и не успя да пречупи солидната защита на своя опонент. Единствената добра новина за възпитаниците на Валери Карпин е, че серията от 2 поредни загуби бе прекъсната. С точката Ростов събра 31 и остава на пета позиция в класирането във Висшата лига. Урал на Хичо пък няма успех в 5 поредни кръга.