28-05-2020 Дузпа донесе точка на Лайпциг

Дузпа донесе точка на Лайпциг

28-05-2020 Тема спорт

РБ Лайпциг и Херта завършиха 2:2 в двубой от междинния 28-и кръг в Бундеслигата. Марко Груич бе точен за гостите в 9-ата минута, а в 24-ата Лукас Клостерман изравни. В 68-ата Патрик Шик донесе аванс на домакините, но Пьонтек от дузпа оформи крайния резултат (82).
Победата щеше да изведе червените бикове на второ място за сметка на Борусия Дортмунд, но в крайна сметка те останаха трети. Столичани пък нарушиха перфектния си баланс, след като записаха два отлични успеха след подновяването на сезона при голова разлика 7:0. Херта е и тимът, който Разенбалшпорт е побеждавал най-много в кратката си история в Бундеслигата - 6 пъти от 8 двубоя. Този път обаче късметът не се усмихна на Лайпциг.
Наставникът на червените бикове Юлиан Нагелсман не можеше да разчита на контузения Юсуф Поулсен и вместо него заложи на Патрик Шик.
Още в началото Херта излезе напред. Центриране от корнер бе засечено от Марко Груич - 1:0 за гостите. По същия начин РБ изравни. В 24-ата Кристофер Нкунку изпълни ъглов удар и Клостерман изпревари всички и с глава не даде шанс на вратаря - 1:1.
Второто полувреме започна равностойно. В 63-ата минута Марсел Халстенберг от състава на Лайпциг бе отстранен за втори жълт картон, което постави Херта в по-добра позиция. С човек по-малко домакините успяха да обърнат. Шик шутира и вратарят Руне Ярстайн допусна грешка, като сам подхвърли топката в мрежата си. Червените бикове обаче не задържаха победата - Пьонтек от дузпа (82) донесе точката на Херта.