в днешния брой Дузпа спря ЦСКА

Дузпа спря ЦСКА

09-08-2019 Тема спорт

ЦСКА не успя да се справи със задачата си и да запази суха мрежа в първия сблъсък със Заря Луганск - 1:1. Армейците изиграха силно първо полувреме, като поведоха чрез Евандро в 13-ата минута. Точно преди почивката обаче украинците получиха дузпа за игра с ръка на Албентоса и Юрченко я реализира. Така след допуснатия гол на свой терен задачата на червените за реванша се усложнява.
Извън групата на ЦСКА изненадващо остана Бодуров, а сред 18-те не попаднаха още Чорбаджийски и Пинто. Червените стартираха в схема 3-6-1. В центъра на защитата бяха Албентоса, Томаш и капитанът Занев, а Турицов и Жеферсон започнаха като халф-бекове. Очаквано сред 11-те на армейците попаднаха 3-ма офанзивни играчи - Соу бе на върха на атаката, а Тиаго и Евандро действаха зад него.
ЦСКА изигра много силно първо полувреме, но в самия край украинците изравниха от дузпа. До този момент червените действаха доста стабилно в защита, а при гола си проведоха образцова атака. Армейците имаха и още един добър шанс. Съперникът на практика не създаде голова ситуация от игра до почивката. Украинците задържаха топката, но това не носеше острота в действията им.
Червените откриха в 13-ата минута след продължителна атака, която тръгна от средата на терена. Топката стигна до Занев отляво, който изведе Малинов непокрит. Халфът пусна пас по земя, Евандро се придвижи отлично и с прекрасен удар от движение с левия крак откри резултата - 1:0. Бразилецът насочи топката в горния десен ъгъл и не остави никакъв шанс на вратаря. Така всеки от последните 5 гола на ЦСКА бе дело именно на Евандро.
Малко след попадението Заря създаде напрежение - Вернидуб стреля опасно с глава след фаул, но прати топката на метър-два над вратата. В 20-ата минута пък ЦСКА стигна до доста опасно положение. Турицов центрира за Соу, той овладя кълбото и насочи към Жеферсон наляво. Бранителят шутира силно, но малко над вратата.
В следващите моменти Заря опитваше да пробие армейците с пасове по земя в наказателното поле, но защитата се справяше безупречно. Турицов на два пъти се намеси при остри подавания. В 32-ата минута реферът Шерер не свири фаул срещу Тиаго пред наказателното поле. В ситуацията той бе съборен и настъпен от Иванисеня. В последната минута на първата част Заря спечели дузпа. Хомченовски центрира отляво по земя, а Албентоса се хвърли на шпагат. Топката се отби от ребрата и след това от ръката му и реферът Сандро Шерер отсъди наказателен удар. Зад бялата точка застана Юрченко, който прати топката в десния ъгъл на Черниаускас, а стражът се хвърли наляво - 1:1.
Заря опита да натисне в началото на втората част, но това доведе само до една опасност. В 48-ата минута Иванисеня се озова на отлична стрелкова позиция след корнер, но шутира доста неточно. В следващите моменти ЦСКА атакуваше трудно, но и украинците не стигаха до ситуации. Действията на терена бяха без изразено предимство на някой от отборите.
В 63-ата минута Фабрини замени Турицов, след което схемата стана 3-5-2, а Бикел премина като десен халф-бек. В 72-ата минута армейците най-после застрашиха Заря. Тиаго шутира от дистанция, а стражът изпусна топката, но Соу не успя да направи добавка. Малко след това Тиаго стреля опасно от фаул, но кълбото излезе в аут. Армейците хвърлиха в битката и крилото Соломон-Отабор, а Евандро бе заменен принудително от Кери. Ситуацията на терена обаче не се промени и двубоят завърши 1:1. Реваншът е на 15 август от 20:00 часа в Запорожие.