20-10-2019 Дунав даде гейм на Арда

Дунав даде гейм на Арда

20-10-2019 Тема спорт

Дунав победи Арда с 3:1 (25:20, 21:25, 26:24, 25:17) в последния мач от първия кръг на мъжката Суперлига. Срещата се превърна в първата, продължила повече от 3 гейма, след 5 чисти победи в първия ден от сезона.
Пред 500 зрители в „Арена Монбат” домакините спечелиха убедително откриващия гейм, но във втората част гостите се събудиха и успяха да обърнат, за да стигнат до изравняване. Те взеха инициативата и в третата, като водеха до 20-ата точка, но в решителните моменти допуснаха дунавци да надделеят и отново да излязат напред в резултата. Това явно ги потисна в четвъртия гейм и Дунав с лекота натрупа непреодолим аванс, за да си гарантира успеха.
Ключът към победата на русенци беше изключително разнообразната им атака – четирима волейболисти завършиха с двуцифрен актив – Леон Тончев заби 16 точки, Петър Бъчваров добави 15 т., Ангел Велков 14 т., а Марти Кръстев отбеляза 10 т. На терена излезе и играещият треньор Данаил Милушевч, който отбеляза 9 т. За гостите над всички бе Дейвид Кръстев с 19 т., но с едва 52% в атака, а успеваемостта на останалите им нападатели беше още по-ниска.