17-07-2017 Дунав мина през Септември

Дунав мина през Септември

17-07-2017 Тема спорт

Новакът Септември (Сф) записа фалстарт при завръщането си в Първа лига. Момчетата на старши треньора Димитър Васев загубиха от Дунав (Русе) с 0:2 в мач от първия кръг на първенството. "Червените" се завръщат в елита на българския футбол след 18 години отсъствие.

Головете за русенци вкараха Васил Шопов (4) и Бирсент Карагерен (52).

Домакините започнаха сковано и получиха рано-рано гол в своята врата от по-обиграните гости. Още в 4-ата минута Шопов се възползва от пробив и асистенция на Диян Димов и след груба грешка в отбраната на столичани опъна мрежата зад гърба на Валентин Галев - 0:1!

Септемврийци се окопитиха и погледнаха по-смело към вратата на Дунав. В 16-ата минута главният съдия Николай Йорданов отмени гол на Мартин Тошев заради засада. В 31-атаАлександър Бранеков пропусна да изравни от удобна позиция, след като засеча топката с глава.

Малко преди почивката Бранимир Костадинов затрудни Галев след изстрел с глава.

Дунавци нанесоха втори удар скоро след началото на второто полувреме. В 52-ата минута Бирсент Карагерен покачи резултата - 2:0 за Дунав! Будинов изведе Хубчев по фланга, защитникът центрира, а Карагерен разстреля безпомощния Галев.

В 62-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена. Траян Траянов фаулира Будинов, получава втори жълт картон и съответно червен.
Четвърт час преди края на мача Будинов стреля силно и само гредата спаси Септември от трето попадение.