в днешния брой Дунав с първа победа от два месеца, удари Арда

Дунав с първа победа от два месеца, удари Арда

07-10-2019 Тема спорт

Арда Кърджали загуби от Дунав Русе с 0:2 на стадион „Локомотив“ в Пловдив. Попаденията за гостите от Русе реализираха Ахмед Ахмедов и Стефан Христов. Символичните домакини останаха в намален състав в 67-ата минута, когато Хасани бе изгонен за втори жълт картон. Това бе първа победа за Дунав от 12 август, когато надви Витоша Бистрица. След това в продължение на два месеца отборът нямаше успех. Треньорът на Арда Стамен Белчев не можеше да разчита на двама от основните си футболисти – Спас Делев и Аморим. Те преминаха медицински прегледи, но бе преценено здравето им да не бъде рискувано и останаха извън състава.
Първото полувреме не предложи интересни положения и пред двете врати. Футболистите на Арда имаха солидно предимство във владението на топката – 71% срещу скромните 29% за гостите от Русе. Превесът обаче не доведе до нищо положително за кърджалийци, които така и не намериха верен път и точни отигравания в завършващата фаза. Подопечните на Стамен Белчев се сблъскваха с добре подредения в дефанзивен план тим на Дунав. В 42-ата минута гостите изненадващо можеха да стигнат до гол. След центриране от фаул в наказателното поле бранител на Арда игра с глава, но прати топката назад към вратата на Иван Караджов, а на сантиметри с нея се размина Ахмедов. В последната 45-а минута Дунав все пак откри резултата. Арда загуби топката в средата на терена, Исаевски намери Ахмед Ахмедов, като при паса трима защитници на кърджалийци останаха статични. Нападателят се справи с опеката на Зоран Гаич и с коварен удар преодоля вратаря Иван Караджов – 0:1.
В 53-ата минута атака на Илиша Сам бе спряна заради грубо изблъскване на противников състезател. В 55-ата минута всичко за Арда можеше и да приключи, но само добрата намеса на Иван Караджов спаси отбора. Ахмедов получи топката вляво в наказателното поле, продължи я към Стефан Христов, който от полупаднало положение стреля, но Караджов в последния момент спаси сигурното попадение. В 67-ата минута Дунав шокира Арда с втори гол. Стефан Христов получи топката вдясно в наказателното поле от Мартин Костадинов и преодоля Иван Караджов за 2:0 въпреки отчаяния шпагат на Конър Рандал.
Малко след това домакините останаха и с човек по-малко след втори жълт картон на Илиас Хасани. Той влезе много грубо в краката на Свилен Щерев и заслужено бе изгонен. От последвалия пряк свободен удар Мартин Костадинов прати топката в обсега на вратаря Иван Караджов. В 83-ата минута Деян Лозев имаше шанс да застраши вратата на Дунав, но като че ли не очакваше след центриране отляво топката да стигне до него и не успя да затрудни Макенджиев.