в днешния брой Енрике гони 7 от 7 срещу Ел Чоло

Енрике гони 7 от 7 срещу Ел Чоло

05-04-2016 Никола СТЕФАНОВ

Серията на Барселона от 39 мача без загуба във всички турнири приключи, след като каталунците отстъпиха в събота с 1:2 от Реал М, но европейските шампиони се надяват, че това е било само временна засечка по пътя на тима към още повече слава. Тимът на Луис Енрике, който преследва втори пореден требъл, приема Атлетико Мадрид в първи четвъртфинал в Шампионската лига. Двубоят е днес от 21:45 часа на "Ноу Камп". Дюшекчиите обаче не са обречени и ще опитат да повторят триумфа си от 2014 година. Тогава отстраниха същия съперник, при това отново на четвъртфинал, но балансът на Диего Симеоне в директните сблъсъци с Луис Енрике е кошмарен. Откакто Лучо е начело на Барса, каталунците са спечелили всичките си 6 мача срещу Атлетико Мадрид - 4 за първенство (3:1, 1:0, 2:1 и 2:1) и 2 за Купата на краля (1:0 и 3:2). Въпреки че головата разлика в този период е 12-5 в полза на блаугранас, все пак прави впечатление, че повечето двубои са равностойни - 5 от тях завършиха само с едно попадение в полза на Барса.
Общо Диего Симеоне има само една победа в 15 мача срещу Барселона като треньор, при пет равенства.
В събота вечерта Иниеста изрази увереност, че загубата от Реал няма да окаже влияние върху представянето на отбора в Шампионската лига, а Жерар Пике на вчерашната пресконференция предупреди: "Мачът срещу Атлетико ще е доста по-труден от този срещу Реал, защото съперникът в момента е вторият отбор в Испания. Очаквам Атлетико да се затвори в глуха защита. Всичко обаче зависи от нас. Очаквам да излезе Барса от големите вечери. Нужно е да движим добре топката и ставаме почти непобедими. Ще се опитаме да отговорим с победа. Мотивирани сме да реагираме. Няма породени съмнения. Ще спечелим титлата в Примера и ще направим всичко възможно да триумфираме в Шампионската лига и Купата на краля. Никой не е по-уверен от нас самите. В събота контролирахме Ел Класико до гола за 1:1. Те направиха една опасна атака и вкараха. Мислех, че сме играли по-лошо, но след повторението видях, че всъщност не сме били толкова зле. Поражението от Реал ни зарежда още повече, а на нас ни харесват предизвикателствата. Атлетико прави невероятен сезон, но не ни плаши", завърши Пике.
Лео Меси не успя да се разпише в Ел Класико и ще бъде още по-мотивиран да го стори срещу Атлетико. Дюшекчиите са любимата му жертва, като се е разписвал срещу тях 26 пъти в 28 мача във всички турнири. Записал е и 6 асистенции. Срещу Севиля също е бил точен 25 пъти, а Топ 3 на отборите, които е наказвал най-често, допълва Реал Мадрид - 21.
За днешния четвъртфинал срещу рохибланкос Барселона е без контузените Алейш Видал, Матийо, Сандро Рамирес и Адриано. На вратата Тер Щеген ще замени Клаудио Браво. За Атлетико липсват Тиаго, Хосе Хименес, Оливер Торес и Вието. Добрата новина за Диего Симеоне е свързана със завръщането на Годин, Савич и Яник Ферейра Караско. Поне двама от тях ще започнат като титуляри, а атаката ще бъде водена от Фернандо Торес и Антоан Грийзман. Хлапето е вкарал два от последните пет гола за дюшекчиите срещу Барса. Антоан пък все още не е поразявал мрежата на блаугранас като футболист на рохибланкос. Атлетико М ще бъде подкрепян от 600 свои фенове в Каталуня.
---------
Луис Енрике:

Имам сляпа вяра
в моите играчи

Треньорът на Барселона Луис Енрике преглътна загубата от Реал Мадрид и вече мисли за днешната среща с Атлетико Мадрид в четвъртфиналите на Шампионската лига. На сутринта след поражението в Ел Класико техническият щаб събра играчите на 20-минутен разговор в началото на тренировката. "Примемам отговорността за провала в дербито. Ние, треньорите, сме свикнали с хвалби или критики, но няма отбор в Примера, който не би искал да е на наше място в момента. Ние сме най-добрият отбор в Испания и изиграхме почти перфектно първите 60 минути срещу Реал Мадрид. Търсехме нашата игра, опитвахме се да владеем топката, а противникът се възползва на контра. Като цяло съм доволен от мача, но съм наясно с допуснатите грешки. Атлетико е отбор на топниво. Много е опасен в преливането от защита в нападение, както и при статични положения. Със сигурност ще ни е тежко срещу дюшекчиите и това няма общо с резултата в събота. Ще се опитаме да вземем аванс. Целта е да сме по-силни и да победим. Това е 1/4-финал в Шампионската лига и не може да се очаква лек мач", каза Луис Енрике.
„Играчите ми не са машини, а са играчи на много високо ниво. Те са най-добрите в света, но това не означава, че нашият отбор не може да загуби. Имам сляпа вяра в моите футболисти. Не искам да се концентрирам само върху един. Ние сме един цял отбор. Никога няма подходящ момент, за да загубиш. Триото (Меси, Неймар и Суарес) се намира в перфектно състояние. Очаквам след тази загуба от Реал отборът да бъде стимулиран допълнително и да се върне на победния път“, добави треньорът на Барселона.
-----------
Каталунците с резервния
екип на "Ноу Камп"

УЕФА задължи отборите на Барселона и Атлетико Мадрид да излязат с резервните си екипи и в двата мача от Шампионската лига, които ще изиграят помежду си. Каталунците ще играят с жълто-червените си раирани екипи, а дюшекчиите - в тъмносиньо. Това е свързано с изискване на УЕФА за по-добро различаване на двата отбора.
----------------
ПСЖ вади над
190 млн. за Неймар

Пари Сен Жермен е готов да счупи всички представи за рекорден трансфер, като извади 193 милиона евро за звездата на Барселона Неймар, твърди френското издание „Екип“. Катарските собственици на френския клуб търсят голяма звезда, която да замени шведския нападател Златан Ибрахимович, който със сигурност напуска „Парк де Пренс“ след края на сезона, защото договорът му изтича и няма да бъде подновен. Шейховете са се спрели именно на Неймар, тъй като вярват, че само бразилецът може да донесе желаните резултати.
Неймар все още не е подновил договора си с Барселона и това ще накара ръководството на ПСЖ да се насочи именно към него. Френският клуб ще трябва не само да плати 193 милиона евро на Барселона (толкова е откупната клауза) за 24-годишния футболист, а също така и да му осигури много сериозна заплата. Проблем за парижани може да се окаже и финансовия феърплей, въведен от УЕФА. Ако сделката бъде осъществена, ПСЖ рискува да бъде наказан.
Според информацията ПСЖ ще предложи заплата от 20 милиона евро на година на Неймар, което е с 5 милиона повече от това, което бразилецът получава в момента в Барселона.
„За Неймар, ще е сбъдната мечта, ако отиде да живее в Париж“, това заяви агентът на бразилската звезда Вагнер Рибейро, с което наля масло в огъня за преминаване на стрелеца в ПСЖ.
-----------------------
Историята се повтаря -
Феликс Брих пак ще свири

Германецът Феликс Брих ще свири 1/4-финала между Барселона и Атлетико Мадрид. Интересното е, че Брих вече ръководи едно дерби между каталунците и дюшекчиите през април 2014 година отново в същата фаза и отново на „Ноу Камп“. Тогава завършиха при 1:1. Диего Рибас изведе Атлетико в 56-ата минута, а Неймар изравни в 71-ата. На реванша в Мадрид домакините победиха с 1:0 с попадение на Коке в 5-ата минута.
Феликс Брих е роден през 1975 година, има 44 мача в Шампионската лига. Той ръководи и финала в Лига Европа през 2014-а. Свирил е на световното първенство в Бразилия през 2014-а, Купата на конфедерациите (2013) и Олимпиадата в Лондон. Миналата година той ръководи четвъртфинала между Атлетико и Реал на „Бернабеу“, спечелен с 1:0 от тима на Карло Анчелоти. Преди това бе главен съдия на срещата Ман Сити – Барселона (1:2).