13-11-2017 Епичен дебют за Григор в Лондон

Епичен дебют за Григор в Лондон

13-11-2017 Тема спорт

Григор Димитров стартира с отлична победа срещу Доминик Тийм в Лондон. Двамата не изневериха на стила си и изиграха поредния драматичен мач между двамата. Хасковлията спечели с 6-3, 5-7, 7-5 за 2 часа и 22 минути.

Първият сет продължи 38 минути. В него българинът сервираше превъзходно, докато Тийм се мъчеше. Само в един от геймовете си хасковлията губеше с 15-30. Няколко двойни грешки даваха надежди на австриеца.

Хасковлията проби за 4-2 след като съперникът не можеше да вкарва първите си сервиси. Процентът му беше паднал до 25. След това беше въпрос на рутина за българина да затвори сета с 6-3 за 38 минути.

Във втората част процентът на Гришо започна да пада, а този на Тийм да се вдига. Австриецът печелеше лесно геймовете, а българинът се мъчеше и загуби свежест.

В 12-тия гейм Доминик проби слабите сервиси на Григор и вкара мача в трети сет.

В него тенисът беше на много високо ниво. Гришо възстанови играта си и двамата оставиха публиката без дъх. При 3-3 Гришо проби и после лесно затвърди.

Тийм не се предаде и върна пробива в последния възможен момент за 5-5. И за щастие се срина при следващия си сервис гейм. Направи две двойни грешки и загуби подаването си на нула.

Григор Димитров е тенисист, който не прощава такива неща. Той затвори мача при втората си възможност. В интерес на истината и двамата играха уплашено в него. Тийм сбърка, когато трябваше и хаковлията вдигна победоносно ръце.

Българинът ще играе в сряда от 22:00 часа срещу победителя от двубоя Рафаел Надал - Давид Гофен. Първата стъпка към триумфа в Лондон е направена.