11-02-2020 Есенният голмайстор на  ЦСКА в 13-часова суша

Есенният голмайстор на ЦСКА в 13-часова суша

11-02-2020 Виктор ГЕЦОВ

• Общо 28 футболисти взеха участие в контролите на ЦСКА. Само трима от тях играха във всички 7 проверките - Бикел, Антов и Гълъбов. Най-много минути записа Бикел (455), който беше използван като вътрешен халф и десен бек. След него са Антов (435), играл само като полузащитник, и капитанът Занев (405). От записалите минути 18 са чужденци, а един вече не е част от тима - Нуно Томаш.
• В зимните контроли най-резултатният състезател в официалните мачове през есента Евандро задълбочи още повече дългата си серия без гол. Той не се е разписвал точно от 800 минути насам, или над 13 часа - за последно в 63-ата минута при 4:0 над Етър на 30 октомври! Оттогава бразилецът е играл 356 минути в елита, 45 за купата и още 399 в контроли, но не е поразил вратата. Евандро не се отчете нито с гол, нито с асистенция в зимните проверки, макар да бе шестият най-използван. Въпреки дългата си суша, бразилецът реализира най-много през есента - общо 11 пъти, от които 8 в елита и 3 в Лига Европа. След него остана Соу с 10 (9 за първенство + 1 за купата).
• Четирима играчи се разписаха в контролите на ЦСКА - Соу на 2 пъти, Албентоса, Пинто и Белтраме по веднъж. Имаше и един автогол в полза на армейците. Отборът вкара само в 2 от 7-те мача - първия с Каспий (4:0) и последния със Струмска слава (2:0). През есента тези съперници участваха във втора дивизия в своите страни.
• Футболистите на ЦСКА с жълти картони в спарингите са повече от тези, които са вкарали гол - петима (Антов, Чорбаджийски, Албентоса, Тиаго и Малинов).
• От новите попълнения Ахмедов записа 207 минути, а Белтраме - 160. Привлеченият от Дунав играч беше титуляр само веднъж - срещу Виктория Пилзен. Ахмедов изработи дузпа при 2:0 над Струмска слава, която беше реализирана от Пинто. Другият нов – Белтраме, пък започна срещу Яблонец и Струмска слава и записа по 60 минути. Италианецът реализира за 1:0 срещу радомирци, като имаше нужда само от 146 минути с червения екип, за да отбележи.
• Двамата завърнали се след преотстъпване през есента - Джеси и Чорбаджийски, бяха сред най-използваните. Ганаецът записа 328 минути, а бранителят - 324.
• 4 от 6-те гола на ЦСКА в контролите паднаха след игрови ситуации, а другите два - от статични. Червените се разписаха след корнер (Албентоса) и от дузпа (Пинто).
• Около 60% от използваните в спарингите са на възраст до 25 г., като най-младият бе Смоленски (16 г.).
• ЦСКА не е вкарал гол точно в 50% от мачовете под ръководството на Крушчич - 9 от 18. От тях 8 са за първенство, 9 контроли и 1 за купата. В официалните срещи армейците не са реализирали 3 пъти в елита (с Локо Пд, Лудогорец и Арда) и 6 в проверките.