21-01-2021 Етър на Томаш надви с 1:0 Берое на Херо

Етър на Томаш надви с 1:0 Берое на Херо

21-01-2021 Явор ПИРГОВ

Етър победи като гост с 1:0 Берое в контролна среща и по този начин продължава изключително успешната си серия, откакто начело на тима застана екснаставникът на зелените Александър Томаш. Както е известно, специалистът пое отбора 4 кръга преди зимната пауза, като в този период записа 2 победи и 2 равенства, без да допусне гол. Преди няколко дни болярите изиграха и първата си проверка от подготовката, в която надиграха с 3:0 Спартак Плевен, а по същото време заралии надвиха със същия резултат Янтра Гб.
Двата отбора излязоха с почти всичко най-добро, с което разполагат в момента. Наставникът на домакините Димитър Димитров, който не можеше да разчита на контузените Фал, Макута и Октавио, бе заложил на схема 4-3-3, а от своя страна Александър Томаш му отговори с 4-4-2. Болярите започнаха по-активно и агресивно срещата и до 5-ата минута изпълниха два ъглови удара, а веднъж и Мечев опита късмета си с удар от около 20 метра, но Ганев, макар и да не се намеси много убедително, все пак успя да улови топката, която първо го удари в гърдите.
Приятно впечатление направи фактът, че мачът бе изключително коректен, като първото нарушение бе отсъдено чак в 14-ата минута, и то за игра с ръка в центъра на терена на Кукула. Играчите на Етър приложиха висока преса и по този начин затрудняваха действията на избраниците на Димитър Димитров, като ги принуждаваха често да грешат в близост до собственото им наказателно поле.
В 35-ата минута Крачунов сбърка при изнасянето на топката и подхлъзвайки се, позволи на Минчев да му я открадне. Халфът нахлу в пелантерията, но вместо да стреля, подаде към Кукула, който се размина с кълбото.
Второто полувреме започна по прекрасен начин за добре стоящия Етър. Симеон Мечев центрира отляво към далечната греда, където бе застанал вече ДушанПерниш. Пасът намери оставения непокрит Милчо Ангелов, който стреля с глава в далечния ъгъл и откри резултата за гостите. Десет минути по-късно Еривалдо можеше да изравни, след като остана сам срещу влезлия в игра вратар на болярите Христо Иванов, но ударът излезе в аут. В 60-ата минута Кукула получи контузия и на негово място се появи 15-годишният нападател от школата на заралии Васил Василев. Тук някъде стана ясно, че те трудно ще спечелят мача, и Херо реши да даде шанс на цяла плеяда юноши на зелените - Атанас Йорданов, Божидар Пенчев, Тони Николов, Георги Маджаров и Пламен Креслов.
В 71-ата минута каращият проби в Етър ДудеНдонгала центрира от фаул, Яни Пехливанов стреля с глава, но топката срещна гредата. Това бе и всичко най-интересно в мача. В събота Берое приема Локо Пд, а болярите гостуват на Ботев Пд.