в днешния брой Злато за България на европейското по гимнастика

Злато за България на европейското по гимнастика

29-11-2020 Тема спорт

Стиляна Николова спечели европейската титла във финала с лента при девойките на Европейското първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Киев. Тя заслужено взе най-високата оценка със силна и безгрешна игра - 21.550 точки. Стиляна взе и сребърния медал на топка, а Ева Брезалиева се прибира с бронз на въже, както и беше на косъм от медала на бухалки, където се класира на 4-то място.
На въже европейска шампионка стана Дина Агишева (Блрс) с 21.550 т., на топка първа е Полина Карика (Укр) с 22.800 т., а на бухалки златото взе Дария Атаманов (Изр) с 24.350 т.
В същото време ансамбълът на Турция, воден от Камелия Дунавска, спечели историческа европейска титла на шампионата в Украйна. Отборът на южната ни съседка завоюва златото в смесеното съчетание с три обръча и два чифта бухалки с оценка от 31.150. Втори останаха момичетата от Украйна пред Азербайджан.
Домакините също спечелиха първата си европейска титла, триумфирайки на финала с пет топки. Петорката грабна златото с оценка от 35.350 т. Втори останаха шампионките в многобоя от Израел с 34.450, а трети са естонките с 32.800.
Заради коронавируса в надпреварата при ансамблите участваха само шест отбора. Континенталния турнир завършва днес с многобоя при жените с участието на Боряна Калейн и Катрин Тасева.