13-03-2017 Играч на Милан написал

Играч на Милан написал "Крадци" върху титли на Юве

13-03-2017 Тема спорт

Скандалът между Ювентус и Милан няма край. Както е известно, двата клуба се скараха след победата на шампионите с 2:1 в петък вечер в дербито от 28-ия кръг на Серия "А", след като реферът Давиде Маса отсъди дузпа за "бианконерите" 30 секунди след изтеклото четири минутно продължение за игра с ръка на Матия де Шильо.

Аржентинският талант Пауло Дибала бе точен в 97-ата минута, като така донесе 31-ия пореден успех на "Ювентус Стейдиъм" в Серия "А".

След срещата играчите на "росонерите" нападнаха реферите, като се възмущаваха от съдийството, докато играчите на Старата госпожа нападнаха колегите си, че от шест години не печелят, а все Юве им бил виновен затова.

Ден след срещата се появи информация, че "червено-черните" са счупили част от гостуващата съблекалня на стадиона. На този етап нито от Ювентус, нито от Милан са излезли с официална позиция за случилото се.
Най-големият спортен всекидневник в Италия "Гадзета дело Спорт" съобщава, че някой е написал "Крадци!" върху титлитe от 2004 и 2005 година в коридора на стадиона, който води към съблекалнята на гостите. Както е известно, Италианската футболна федерация отне тези две титли на "бианконерите" заради скандала с "Калчополи", като анулира първото Скудето, а второто го присъди на Интер. Въпреки това ръководството и тифозите на Юве си броят 34 титли, въпреки че официално имат 32.