24-01-2021 Илиев-младши прониза Добруджа

Илиев-младши прониза Добруджа

24-01-2021 Тема спорт

Черно море записа втора победа в контролите от зимната подготовка. Моряците на Илиан Илиев се наложиха с 1:0 над Добруджа на стадиона в Албена. Единствения гол в мача реализира Илиан Илиев-младши в 71-ата минута.
През първата част липсваха чистите голови положения. В 12-ата минута Илиев намери Денислав Ангелов на крилото, той напредна и стреля по диагонала, но покрай гредата. Варненци владееха инициативата и създаваха всичко по-интересно, но не успяваха да завършат по най-добрия начин атаките си. В 20-ата минута Добруджа удари греда след корнер. По-късно Стефан Митев от гостите стреля опасно след ъглов удар, но покрай вратата. В 33-ата минута Стефан Велев сложи топката на главата на Илиев, а младият халф би над гредата.
В 47-ата минута Цветелин Радев от Добруджа получи директен червен картон заради реплика към съдията. На неговото място влезе Симеон Митев. Едва в 71-ата минута Черно море откри. Илиан Илиев изпълни много технично пряк свободен удар, отсъден за нарушение срещу Ангелов. Халфът на моряците стреля хитро под стената за 1:0.
Малко по-късно Янчев, Ангелов и Мартин Милушев пропуснаха да удвоят от удобни позиции.
В 78-ата Павел Георгиев центрира отдясно, а Денислав Ангелов с летящ плонж засече топката с глава, но вратарят пак бе на мястото си и успя да избие. Така през втората част моряците направиха доста пропуски. Те обаче ще трябва да поработят върху представянето при статичните положения пред собствената врата.