01-04-2012 Интер победи Генуа с 5:4 в дебюта на Страмачони

Интер победи Генуа с 5:4 в дебюта на Страмачони

01-04-2012 Тема спорт

Истински екшън се разигра на стадион „Джузепе Меаца“ в мача от 30-я кръг на Серия А между отборите на Интер и Дженоа. „Нерадзурите“ надделяха с 5:4 срещу своя съперник от Генуа в голеада.

Срещата бе дебют за треньора на Интер - Андреа Страмачони, който в началото на седмицата пое поста на мястото на уволнения Клаудио Раниери.

Диего Милито вкара хеттрик за Интер, а по едно попадение за "нерадзурите" добавиха Валтер Самуел и Мауро Сарате.

За Дженоа точни бяха Емилиано Морети, Родриго Паласио и Алберто Джилардино на два пъти.

Интер поведе с 1:0 в 13-та минута, когато Форлан центрира отляво в наказателното поле на Дженоа, където Милито бе оставен непокрит и с глава прати топката във вратата на Фрей.

Домакините удвоиха своята преднина в 27-та минута, когато след дълъг извеждащ пас към Милито, уругваецът излезе сам срещу Фрей и го преодоля за 2:0.

Интер отбеляза трети гол в 38-та минута, когато след разбъркване в наказателното поле на Дженоа, Лусио пусна хубав пас към Самуел, който на празна врата засече топката във вратата на Фрей.

Гостите върнаха едно попадение в добавеното време на първото полувреме чрез Емилиано Морети.

Дженоа получи право да изпълни дузпа в 59-та минута, която бе реализирана от Родриго Паласио.

Интер отново поведе с два гола преднина в 74-та минута, когато Мауро Сарате се разписа за 4:2.

Двата отбора завършиха мача с по 10 души след червени картони на Жулио Сезар за Интер и Фернандо Белуши за Дженоа.

Дженоа получи да изпълни втора дузпа в срещата в 80-та минута, а Жулио Сезар получи директен червен картон, след като спъна играч на гостите. Наказателният удар бе реализирана от Алберто Джилардино за 4:3.

Интер вкара пети гол в 85-та минута, а Диего Милито оформи своя хеттрик, след като бе точен от бялата точка.

Алберто Джилардино вкара своя втори гол в срещата в 90-та минута, след като реализира третата отсъдена дузпа за Дженоа в срещата.

След победата Интер е седми в класирането на три точки от шестото място, даващо право на участие в Лига Европа, което сега заема Рома.