22-09-2017 Италианци спорят със  Зидан за треньор №1

Италианци спорят със Зидан за треньор №1

22-09-2017 Тема спорт

Избират най-добрия вратар между Буфон, Нойер и Навас

Станаха известни тримата номинирани за най-добър треньор на ФИФА за 2017 година. Това са Зинедин Зидан, Масимилиано Алегри и Антонио Конте. Основният фаворит за отличието е наставникът на Реал Мадрид. Зидан изведе белите до втори пореден триумф в Шампионската лига, титлата в Испания, Суперкупата на Европа и Суперкупата на Испания. Юве триумфира в калчото, взе Купата на Италия и игра финал в Шампионската лига под ръководството на Алегри. Антонио Конте успя да спечели Висшата лига в първия си сезон начело на Челси.
Ясни са и номинираните при вратарите. Джанлуиджи Буфон от Ювентус, Кейлор Навас от Реал Мадрид и Мануел Нойер от Байерн Мюнхен са тримата, които са кандидати за наградата най-добър страж на 2017 година. През миналия сезон Навас спечели шампионската титла в Ла Лига, трофея от Шампионската лига, както и Суперкупата на Европа и Суперкупата на Испания. Буфон за поредна година спечели титлата и Купата на Италия с Ювентус, а също така отборът игра на финал в Шампионската лига.
Кристиано Роналдо, Лионел Меси и Неймар са тримата претенденти за отличието Футболист №1 на ФИФА за 2017 година. Това съобщават от пресслужбата на организацията. Церемонията по награждаването ще се проведе за 23 октомври в Лондон. Португалската звезда на Реал Мадрид спечели отличието миналата година и е фаворит да триумфира отново. Любопитното е, че за победителя ще гласуват легенди на световния футбол като Диего Марадона, Кафу, Карлес Пуйол, Енцо Франческоли, Едвин ван дер Сар, Карлос Валдерама и Лендън Донован.
-----------------
Извадиха Неймар
от групата на ПСЖ

Създалият проблеми Неймар няма да играе в следващия двубой на Пари Сен Жермен - срещу Монпелие днес, след като не попадна в групата. Първоначално нямаше официално обяснение от френския клуб. Слуховете бяха, че това може би е наказание за него заради спора му с Единсон Кавани за това кой трябва да бие дузпите и фауловете в изминалата среща с Лион. Според Radio Montecarlo пък това е санкция заради решението му да посети парти в Лондон.
Други медии във Франция обаче смятат, че Неймар получава превантивна почивка, след като е усетил болки в крака. В тази връзка треньорът Унай Емери е предпочел да го съхрани за предстоящия след дни сблъсък с Байерн Мюнхен в Шампионската лига. ПСЖ гази наред в Лига 1 от началото на сезона, като има само победи при голова разлика 21:3.