в днешния брой И Славия мина през Сухия

И Славия мина през Сухия

09-12-2019 Тема спорт

Славия се завърна в Топ 6, след като победи Ботев във Враца с 2:0. Белите започнаха мощно мача с няколко чисти положения и в 16-ата минута Янис Карабельов откри. В 49-ата бранителят на столичани Попадийн беше изгонен, но въпреки това врачани не успяха да наложат натиск и да стигнат поне до точка. Техен гол към края беше правилно отменен, тъй като имаше засада. А в добавеното време резервата Емил Стоев оформи 2:0.
С успеха Славия измести Черно море и се завърна в шестицата след 2 кръга прекъсване. Пропадането на Ботев Враца пък няма край. Тимът е с 1 равен и 6 загуби в последните 7 мача в елита. Под ръководството на Антони Здравков-Сухия отборът инкасира 3-то поредно шампионатно поражение след 0:3 от ЦСКА и 1:4 от Черно море.
Славия влезе много офанзивно в срещата, като натъпка врачани в тяхната половина и създаде няколко голови ситуации. В 3-ата минута Калоян Кръстев беше изведен в пеналта, но стражът Костов излезе и с шпагат изби от краката му. В 6-ата отново Кръстев стреля извън пеналта, но в аут. В 9-ата нападателят пак пропусна, след като с коляно беше неточен. Преди това Тасевски даде хубав пас на Карабельов, който центрира остро за Кръстев. Столичани все пак материализираха натиска си в 16-ата минута. Тасевски центрира от фаул, а Кръстев стреля с глава, но в гредата. Топката отиде към Виячки, чийто шут беше блокиран. Но кълбото се озова в Карабельов, който с левия крак прониза мрежата - 1:0.
Оттам нататък Славия отпусна педала на газта и предприе по-прагматичен подход. Ботев постепенно наложи сериозно превъзходство откъм притежание на топката, но това не вършеше никаква работа. Ефективността на врачани в атака бе доста ниска, като до почивката те се отчетоха само с нелош удар на Петър Атанасов от дистанция. Велковски и отново Кръстев пък бяха неточни за Славия.
На полувремето Сухия направи две смени, но малко след това влезлият Даниел Гаджев се контузи. След почивката картината не се промени. В 49-ата минута Попадийн беше изгонен с втори жълт картон. За 7-и път този сезон играч на белите видя червения цвят след Велковски в 3 мача, Стергиакис, Дюлгеров и Шоколаров в 1. Врачани обаче не се възползваха от численото превъзходство. На моменти тимът имаше проблясъци, но първо Георгиев отрази изстрел на Вълчев, а после Домовчийски стреля в аут с пета. В 65-ата пък Славия пропиля добра контра чрез Галин Иванов и Карабельов. В 85-ата Вълчев стреля опасно, но Георги Георгиев с поредна важна намеса отрази в корнер. 60 секунди след това Ботев стигна до гол - Васев центрира отдясно, а Домовчийски реализира с глава. Първоначално реферът Георги Димитров отсъди попадение, но после го отмени. В ситуацията имаше засада, макар че арбитрите първо обяснили, че е извършено нарушение в атака. Това пречупи Ботев и в 3-ата минута на добавеното време Славия реализира след контра - Йомов изведе Емил Стоев сам срещу вратаря и той реализира с удар по земя за 2:0.