в днешния брой Кабаков ще свири ЦСКА - Лудогорец

Кабаков ще свири ЦСКА - Лудогорец

09-05-2019 Тема спорт

Пловдивчанинът Георги Кабаков бе назначен за главен съдия на двубоя ЦСКА - Лудогорец. Негови помощници ще са Мартин Маргаритов и Диян Вълков. 33-годишният арбитър ще ръководи сблъсък между двата тима за трети път в кариерата си. И този мач, както предходните, ще е с доста голяма стойност. Кабаков е главен съдия на решителния дуел за титлата в последния кръг на сезон 2011/12 г. Тогава пловдивчанинът е избран след жребий. Разградчани печелят с 1:0 и за първи път стават шампиони. Кабаков гони защитника на ЦСКА Ангел Грънчов с два жълти картона още през първото полувреме.
Червените пазят по-добри спомени от втория им сблъсък с Лудогорец, свирен от Кабаков. Той е главен арбитър при успеха с 2:1 в 1/4-финал за купата на 14 декември 2017 г. Тогава армейците печелят у дома след продължения. Бодуров открива с красив изстрел от над 30 метра, Моци изравнява от дузпа, а Десподов в 96-ата минута оформя крайния резултат. В заключителните минути Кабаков гони Натанаел за удар без топка.
През този сезон пловдивчанинът е ръководил мач единствено на Лудогорец - домакинската победа с 2:1 над Левски на 20 октомври. Последният му наряд за ЦСКА е бил преди година и два месеца - при 2:0 над Дунав в Русе на 5 март. През настоящата кампания Кабаков почти не е получавал наряд за двубой между водещи отбори в първенството. Той обаче имаше престижно назначение в Шампионската лига - в сблъсъка от груповата фаза между Валенсия и Манчестър Юнайтед (2:1) на 12 декември. Последният наряд на Кабаков въобще бе на Ботев Пд - Левски (1:3) на 4 май.
В случай че пловдивчанинът се справи добре на ЦСКА - Лудогорец, се очаква той да ръководи и дербито между отборите от неговия град Ботев и Локо във финала за купата на 15 май.
За другите две срещи от Топ 6 в предстоящия кръг наряди получават Волен Чинков на Ботев Пд - Берое и Ивайло Стоянов на Левски - Черно море.