21-02-2021 Кайседо прати ЦСКА на победа от върха

Кайседо прати ЦСКА на победа от върха

21-02-2021 Тема спорт

ЦСКА се наложи много трудно с 1:0 над Черно море на „Армията“. Единственият гол в мача вкара дебютиращият таран Жорди Кайседо. Еквадорецът се разписа с глава след центриране на Тиаго в 68-ата минута. Двубоят се превърна в тактическа битка, в която положенията бяха много малко, доколкото изобщо ги имаше. Трите точки обаче оправдават средствата, с които червените стигнаха до тях. Те вече изостават само на 3 пункта от лидера Лудогорец. Двата тима се срещат един срещу друг в събота, 27 февруари, в Разград, в пряк сблъсък за върха. Победа ще изкачи ЦСКА на първото място в класирането.
В състава на ЦСКА имаше 2 промени – Юга се завърна след изтърпяно наказание, а Кайседо дебютира в нападение на мястото на трансферирания в Ростов Соу. Интересното бе, че Вион отново игра като дефанзивен полузащитник, Синклеър пак бе десен халф-бек, а Пеняранда този път действаше като нападател. За моряците започна Панайотов, както и привлеченият през седмицата Зе Гомеш, който водеше атаката.
Гостите стартираха нахакано, а Родриго Енирке би над врата от трудна позиция от пеналта. Постепенно армейците започнаха да владеят повече топката, а водеща роля имаше Пеняранда, който опита няколко пробива. Черно море обаче пресираше високо и ЦСКА имаше затруднения с изнасянето на топката и организирането на атаки. Често с дълги подавания бе търсен Кайседо, който трябваше да овладява топката с гръб към вратата и да я разпределя. Защитата на Черно море обаче действаше много стабилно.
Нарушенията изобилстваха и играта често бе прекъсвана. ЦСКА не успяваше да пробива по фланговете – много пасивен вдясно бе Синклеър. Моряците не отстъпваха нито в битката, нито във владеенето на топката. Пробваха и няколко далечни шута, но не застрашиха Бусато.
Така ЦСКА се оттегли на почивка, без да създаде положение. Първото полувреме бе най-слабото на армейците под ръководството на Бруно Акрапович. Черно море бе по-подготвеният тактически отбор, по нищо не отстъпваше и като цяло си свърши работата.
Домакините не промениха съществено поведението си и в началото на втората част. В действията им липсваше острота и логично съперникът не бе изненадан. Акрапович се реши на промени и пусна Йомов на мястото на Синклеър. Това се оказа сполучлив ход и резервата пораздвижи играта. Малко след това Пеняранда се измъкна в пеналта и стреля по диагонала, а Дюлгеров не успя да улови топката. Червените обаче не се възползваха от разбъркването. По-късно Вион от свободен удар прати топката право във вратаря.
В 68-ата минута след грешка при изнасянето на варненци Гълъбов отне топката и тя отиде в Пеняранда. Той намери Тиаго на десния фланг, който центрира в пеналта. Там Кайседо се освободи от Даниел Димов, мина пред него и с глава вкара в близкия ъгъл – 1:0 с първото попадение на тарана за армейците. Той реализира единствения шанс, който му се отдаде.
Моряците пробваха да отвърнат, но Зе Гомеш шутира над вратата. След това Бусато отрази изстрел на Касми от дистанция.
В заключителните минути ЦСКА не позволи да бъде притиснат. Напротив, пренесе действията пред вратата на варненци.
Така армейците завършиха турболентната си седмица с 3 точки, изковани в здрава битка. Победата бе осма поредна за ЦСКА и отборът влиза под пара в дербито за върха с Лудогорец.