в днешния брой Кайседо стартира като Мауридес

Кайседо стартира като Мауридес

22-02-2021 Тема спорт

• Жорди Кайседо реализира първи гол за ЦСКА още в дебюта си. Така той повтори бразилския централен нападател на армейците Мауридес, който се разписа на 22 юли 2018-а при успеха с 2:0 над Локомотив Пловдив (б.а. – Мауридес вкара първия гол).
• 23-годишният еквадорец Кайседо стана 28-ият използван играч от треньорските щабове. 18 от футболистите са чужденци.
• Успехът с 1:0 над Черно море бе трети пореден за ЦСКА с този резултат в шампионата. В последния кръг на есенния дял червените победиха с него Левски, а в първия пролетен – Славия.
• За пети път през сезона ЦСКА спечели с 1:0. Това е най-честият резултат на тима – получавал се е 5 пъти.
• Срещу варненци армейците записаха 7-а суха мрежа в първенството.
• Под ръководството на Бруно Акрапович ЦСКА е допуснал гол само в един от шестте си шампионатни мача – при 2:1 над Ботев Враца.
• ЦСКА е в серия от 296 минути без инкасиран гол – 4 часа и 56 минути. За последно позволи на Даниел Генов от Ботев Вр да вкара.
• ЦСКА се разписа в 21-а поредна шампионатна среща – във всичките 18 от това първенство и в последните 3 от миналото.
• С 1:0 над Черно море ЦСКА спечели 8-ата си поредна победа в шампионата. Последният път, когато армейците имаха такава серия бе през сезон 2017/18. Тогава те също наредиха 8 успеха, започвайки от 30 юли 2017-а с Ботев Пд (6:2) и преминавайки през Локо Пд (4:1), Септември Сф (1:0), Витоша Б (6:1), Берое (3:0), Верея (3:0), Черно море (1:0) и Дунав (3:1). Серията свърши на 30 септември 2017-а с 2:2 при гостуване на Етър.
* ЦСКА вече е отборът с най-малко допуснати голове в първенството – 15.
* ЦСКА е вкарал 54 % от головете си в последните 30 минути на срещите.
* Червените са реализирали само едно попадение в първите 15 от мачовете си.
* Брадли Мазику вече е полевият футболист с най-много игрови минути за ЦСКА, след като изпревари преминалият в Ростов Али Соу.
* Нито веднъж от началото на първенството ЦСКА не е вкарал повече от 3 гола в един мач.

ИГРАЧИТЕ НА ЦСКА В ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2020/21 Г.