в днешния брой Камбуров - Роберта 1:2

Камбуров - Роберта 1:2

29-06-2020 Тема спорт

Левски се изкачи на второ място в класирането, след като победи с 2:1 в Стара Загора. В герой за сините се превърна нападателят Найджъл Роберта, който наказа две груби грешки на заралии. Той спечели и задочния дуел с тарана на домакините Мартин Камбуров, който отново не пропусна да вкара на Левски. Той и съотборниците му имаха предимство през почти целия мач, но в крайна сметка пропукването в защита се оказа фатално.

Преди срещата вратарят Милан Миятович и Кали Тиам получиха плакети. За тях това бе последният им двубой за столичани. Сенегалският халф Кали Тиам дори получи честта да бъде капитан.
Едва изтекла минута, Крум Стоянов получи от Фол в пеналта, но от малък ъгъл с воле би покрай гредата. Берое бе значително по-настъпателният отбор, наложи и преса. Малко след това Конте намери Камбуров, който финтира Ейолфсон и стреля през шпагата му, но Миятович улови. Сините имаха сериозни трудности с изнасянето на топката. В 9-ата минута Илия Юруков изведе Здравко Димитров, който нахлу в пеналта, но миг преди да стреля, Крум Стоянов му изби.
Двубоят бе динамичен, но с доста грешки при разиграванията. Берое имаше сериозно предимство при владеенето на топката. Нито един от двата тима пък не успяваше да стигне до чисто положение. В 22-ата минута Левски поведе, без да създаде такова. Тогава Перниш разигра с Мезаг, който бе пресиран от Спиерингс. Нидерландецът отне топката на бранителя и намери Роберта в пеналта. Нападателят с лъжливо движение и силен удар прати топката в средата на вратата, а Перниш не мръдна – 0:1.
Домакините се стъписаха и бяха на път да инкасират второ попадение. Здравко Димитров центрира от фаул в пеналта, Ейолфсон се освободи, но с глава стреля покрай десния стълб.
Постепенно Берое се съвзе, а след лошо овладяване на Камбуров топката достигна до Конте, който отправи бомбен удар, но на сантиметри над гредата. В 35-ата минута Камбуров вкара дежурния си гол в мрежата на Левски. Конте центрира към далечната греда, таранът стреля от въздуха, но слабият му акробатичен удар мина през краката на Миятович и спря в мрежата – 1:1.
До почивката заралии натиснаха сериозно, но не успяха да намерят път към вратата на Левски – Туба пропусна добра ситуация с глава.
Първото полувреме бе интересно. Домакините бяха тези, които градяха и трябва да съжаляват, че не водят. Те имаха смазващо преимущество при ударите – 13-2. А гостите се възползваха от безобразна грешка, за да вкарат, така и не създадоха положение.
През втората част Берое продължи да бъде по-настоятелен, а шут на Стоянов профуча покрай стената. След това Миятович спаси изстрел на Минчев.
В 72-ата минута Левски пак удари от нищото – Лозев изведе Роберта сам срещу Перниш и нидерланденцът вкара технично – 1:2.

До края голове не паднаха и Левски прекъсна негативната си серия срещу този противник – бе наредил 4 поражения и едно равенство. Със спечелените три точки сините вече са втори – изпревариха с един пункт ЦСКА. В крайна сметка тази победа може да се окаже решаваща за класиране в Лига Европа.