02-12-2019 Келеши вдъхнови Лестър за обрат

Келеши вдъхнови Лестър за обрат

02-12-2019 Любомир ИЗОВ

Новата версия на приказката на Лестър вероятно няма да завърши по същия начин, както през 2016-а, но на техните фенове им е позволено да мечтаят, след като лисиците си върнаха второто място по възможно най-драматичния сценарий. След 6 поредни успеха във Висшата лига лисиците изоставаха в домакинството си на Евертън. В средата на първото полувреме десният бек на карамелите Джибрил Сидибе центрира, а Ричарлисон разстреля Каспер Шмайхел с глава. Тъмни облаци надвиснаха над „Кинг Пауър“ и сред феновете започна да се прокрадва мисълта, че момчетата на Брендън Роджърс няма да се възползват от грешките на Манчестър Сити и Челси.
И тогава дойде 62-ата минута, когато позабравеният Келеши Ихеаначо се появи в игра. Това бе първо участие за 23-годишния нигериец в лигата от началото на кампанията. Разбираемо нападателят трудно хваща ръка при конкуренцията на Джейми Варди, но в този двубой той показа, че може да има също толкова решаващо влияние върху крайния изход на срещата.
Само 6 минути след като стъпи на терена, нигериецът пое една топка и подаде на полуопразнена врата на Джейми Варди, който вкара 13-ото си попадение за сезона. Дълбоко в добавеното време Ихеаначо се превърна в герой за Лестър, след като материализира бърза контра. Първоначално голът бе отменен заради засада, но след агонизиращо изчакване за ВАР решението беше отменено, което предизвика сцени на луда радост за домакините и унижение за Евертън. Карамелите са точно над изпадащата зона с 14 точки, а Марко Силва изглежда пътник. В същото време Лестър е втори с 8 пункта по-малко от Ливърпул и 3 повече от Ман Сити.
Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер пък изживя поредния си смущаващ следобед, след като момчетата му направиха само 2:2 срещу новака Астън Вила на „Олд Трафорд“. Джак Грийлиш изведе бирмингамци напред в резултата в 11-ата минута, след като проби отляво и умело заби топката в далечния горен ъгъл. Малко по-късно и Трезеге направи Де Хеа безпомощен, но попадението бе отменено заради засада. Три минути преди почивката червените дяволи стигнаха до изравняване, което не заслужаваха. След изпълнение на корнер Андреас Перера центрира, Маркъс Рашфорд стреля в гредата, но топката нещастно рикошира във вратаря Том Хийтън и влетя в мрежата.
Още един ъглов удар доведе до втория гол на Юнайтед. Този път Фред центрира към далечната греда, където Линдельоф надскочи защитник на Астън Вила и хвърли в екстаз феновете на „Олд Трафорд“. Но радостта бе кратка. 112 секунди по-късно впечатляващият Мат Таргет прати коженото кълбо в наказателното поле, а Тайрън Мингс от воле се разписа. На пръв поглед централният бранител на бирмингамци изглеждаше в засада, но ВАР правилно постанови, че голът е валиден.
Представянето на 20-кратните шампиони на Англия бе разочароващо. Те се намират на 9-о място в класирането с едва 18 точки, което е най-лошото им постижение след 14 кръга от 1988/89. А в сряда на „Олд Трафорд“ пристига Тотнъм на Жозе Мауриньо, който ще търси реванш за уволнението си преди година.