07-02-2017 Кливланд с епичен успех в столицата

Кливланд с епичен успех в столицата

07-02-2017 Тема спорт

Шампионите от Кливланд спечелиха гостуването си в столицата Вашингтон по епичен начин и прекъснаха серията на Уизърдс от 17 мача без загуба у дома, надделявайки със 140:135 след продължение. ЛеБрон Джеймс вкара тройка, която изравни резултата за 120:120 в края на редовните 48 минути, след като секунди по-рано пропусна лесно поднасяне, при което направи крачки.

ЛеБрон завърши с 32 точки и рекордните за кариерата си при професионалистите 17 асистенции, но напусна за лични нарушения 47 секунди преди края на допълнителния период. Статистиката му бе допълнена от 7 борби, 2 отнети топки, 2 чадъра и 6/8 успешни опита от тройката.

Краля стана първият играч в историята на НБА, който попада едновременно в Топ 20 на класациите по отбелязани точки (№8), асистенции (№13) и отнети топки (№20).

Кайри Ървинг вкара 11 от своите 23 точки в продължението, а Кевин Лав показа проблясъци от най-добрия баскетбол в кариерата си след 39 точки и 12 борби, като той също реализира 6 тройки, но от 10 опита. Тристан Томпсън бе четвъртият титуляр на Кавс с поне 20 точки, реализирайки 22 плюс 12 борби, а Кайл Корвър се включи с 13 (4/8 за 3Т) от пейката. Гостите от Охайо вкараха 19 тройки от 38 опита и превъзмогнаха направените 20 грешки, за да спечелят победа №35 този сезон.

Брадли Бийл се отличи с 41 точки и 8 асистенции за Уизърдс, но също така пропусна ключова стрелба в заключителните минути на продължението. Ото Портър-младши с 25 точки и Джон Уол с 22 и 12 асистенции също играха силно, а останалите двама от стартовите пет на отбора също завършиха с двуцифрени точкови показатели - Марчин Гортат вкара 16 точки, а Маркийф Морис остана с 15.