в днешния брой Кокала отлепи ютията

Кокала отлепи ютията

13-11-2017 Тема спорт

19-годишният Захари Янков носи победата на Спартак Пл над Севлиево

Емил Велев постигна първи успех начело на Спартак Плевен от 5-ия опит. Възпитаниците на Кокала победиха като гости коравия тим на Севлиево с 1:0 с гол на 19-годишния Захари Янков. Така Велев вече има един успех, 2 равенства и 2 загуби начело на Спартак.
Двубоят бе много оспорван, като домакините от Севлиево имаха известно предимство в отделни части от мача. Още до 10-ата минута Радослав Байчев на два пъти, както и Цветан Макавеев изпуснаха много добри положения за Севлиево. Вместо това Спартак стигна до гол при един от редките си шансове. В 39-ата минута юношата на ЦСКА Радой Божилов овладя на фланга, подаде на Захари Янков, който с левия крак от 15 метра простреля вратаря на Севлиево за 1:0.
След почивката домакините имаха още два много добри шанса. Радослав Байчев отново изпусна, след като нанесе опасен удар от фаул, но вратарят на плевенчани отрази с важна намеса. В 82-ата минута пък Тодор Чирпанов получи топката на 5 метра от опразнената врата, но стреля над гредата. Уникален пропуск, който лиши Севлиево поне от точка.
Малко след началото на второто полувреме се разигра куриозна случка, след като куче нахлу на терена и прекрати срещата за минута.

Велев: За юбилея трябва да
сме на професионално ниво

Треньорът на Спартак Пл Емил Велев заяви, че няма цел пред отбора да спечели промоция този сезон.
„На няколко пъти изпускахме победата, като изключим последния двубой с Първа атомна (0:2), в който бяхме с 10 човека и ни надиграха заслужено. Доста се стараят момчетата, доволен съм. Нямаме за цел да гоним промоция. Първо трябва да се изгради отбор с по-опитни и по-млади момчета. Евентуално за 2019-а, за стогодишнината на клуба, вече трябва да имаме боеспособен състав и да сме на професионално ниво. Няма опасност да не бъдат платени заплатите на футболистите или премиите, но то досега не бяхме имали и победа. В лицето на г-н Динов Спартак има сериозен бизнесмен, който иска отборът да просперира”, каза Велев.
„Разочарован съм, не успяхме да си вкараме положенията. Целта е да сме в подножието на върха, но нямаме за задача да спечелим промоция”, коментира треньорът на Севлиево Милен Ванков.