07-02-2016 Коста спаси Челси срещу Юнайтед в 91-ата минута

Коста спаси Челси срещу Юнайтед в 91-ата минута

07-02-2016 Тема спорт

Шансовете на Манчестър Ю за Топ 4 все повече намаляват, след като хората на Ван Гаал пропуснаха да победят Челси на "Стамфорд Бридж". Червените дяволи вече предвкусваха успеха, но Диего Коста ги попари с изравнителен гол в 91-ата минута за 1:1 и донесе точката на лондончани. Юнайтед продължава черната серия срещу този съперник, като не го е побеждавал в 10 поредни мача. От 2002 г. манчестърци са записали само един успех за първенство на този стадион.
Младокът Джеси Лингард с шедьовър в 61-ата минута заслужено изведе Юнайтед напред. Той получи топката с гръб, запази равновесие, обърна се и я прати в ъгъла на Куртоа. Ван Гаал даде повече свобода на бековете и това даде резултат - Бортуик-Джаксън се включи напред и имаше участие при попадението. Добри думи заслужава Де Хеа, който на няколко пъти се прояви като котка. Колегата му Куртоа също се отличи с добри намеси, но нямаше какво да стори при удара на Лингард. Останаха спорове и около съдийството, тъй като през първата част не бе отсъдена чиста дузпа за Челси за игра с ръка в пеналта.
Накрая натискът на сините даде резултат. Блинд се подхлъзна фатално, Коста остана сам, заобиколи Де Хеа и направи 1:1. Така тимът се отърва от първа загуба при Хидинк (не познава поражението от 11 срещи), а накрая изпусна и пълен обрат след нов удар на Коста и спасяване на Де Хеа.