в днешния брой Кръв, пот, сълзи  и триумф за Барса

Кръв, пот, сълзи и триумф за Барса

13-08-2015 Луис МИГЕЛСАНС, SPORT

Това ще бъде един от онези двубои, които се помнят във времето и остават завинаги запечатани със златни букви в историята. Заради головете, красотата и интензивността, заради страданието и експлозията на еуфория. И заради Педро, който е на крачка да напусне Барселона, но се появи в игра и отново вкара решителен гол. Попаденията на Меси и крилото запазиха жива надеждата за спечелването на всичките 6 трофея през 2015 година. Струваше си мъчението, за да бъде вдигнато четвъртото от отличията, останаха само Суперкупата на Испания срещу Атлетик Билбао (в петък и понеделник) и Световното клубно първенство в Япония през декември.
В Тбилиси Барса показа, че е

подготвен да мине през всичко

Винаги е способен да отговори на предизвикателството и да надвие съперника с воля и класа. Севиля изигра голям мач и изпита каталунците до краен предел. Накара ги да се изпотят и да покажат защо са най-добрият отбор в света. Загубата щеше да бъде невиждан провал, след като Барса водеше с 4:1 в началото на второто полувреме и Меси се наслаждаваше на поредния си колосален мач. И както се е случвало много пъти, само една намеса на аржентинеца трябваше да заведе отново блаугранас на пътя към славата. Меси можеше да реши всичко с два страхотни гола директно от пряк свободен удар, които да пратят Севиля в нокаут, но андалусци показаха невероятен характер и стигнаха до 4:4. Не е нормално това, което се случва в защитата на Барса, защото тя за пореден мач улеснява твърде много съперниците в началото на този сезон. Луис Енрике е длъжен възможно най-бързо да намери решението и да стабилизира играта на Барса отзад. Някои играчи са много далеч от най-добрата си форма и не може винаги да се разчита на вдъхонвението на атакуващите футболисти.
Наложи се Барса да използва всичките си аргументи, за да стигне накрая до триумфа. Отново се появи Педро. Минути преди мача излезе информация, че е поискал да напусне клуба. Може би затова Луис Енрике реши да го остави на пейката, за да заложи на Рафиня в средата на терена и на Иниеста в предни позиции. Треньорът имаше право, тъй като Педро е

на крачка от трансфер

в Манчестър Юнайтед и вече част от мислите му са насочени към „Олд Трафорд“. Той обаче е докоснат от магическа пръчка и се появи точно тогава, когато сянката на дузпите бе надвиснала в Тбилиси. Направи го с един от онези голове, които може да вкара само той. Една уж загубена топка, за която трябва да бъдеш на точното място и да се бориш до последно. Ето защо Барса има нужда от Педро и ще направи всичко възможно да го задържи.
Със сигурност Меси и компания получиха урок, че няма да има нищо лесно. Нито Суперкупата на Испания ще бъде подарена от Атлетик Билбао, нито Световното клубно първенство. Нужна е пълна мобилизация, за да остане жива мечтата за шест от шест.
Спечелена по такъв начин, Суперкупата на Европа заслужава по-голямо внимание от останалите. Тя бе спечелена с кръв, пот и сълзи, а този сезон обещава много силни емоции. Барса продължава похода си към славата и поредната крачка към върха вече е факт.