16-05-2018 Късен гол спаси Локо Пд в битката за Европа

Късен гол спаси Локо Пд в битката за Европа

16-05-2018 Тема спорт

Черно море победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в първа среща от плейофите за бараж, даващ право на участие в евротурнирите при победа след това в друг сблъсък срещу третия в крайното класиране - Левски или Берое. "Моряците" бяха много по-добри от "смърфовете" във Варна, отправяйки 10:1 точни удари, но допуснаха попадение малко преди края, с което интригата остава.

Домакините бяха по-активни през първата част, но така и не достигаха до точен удар във вратата на съперника. През втората част варненци пропуснаха уникален шанс в 59-ата минута, но пет по-късно вече водеха с 2:0 след попадения на Зехиров, прехвърлил вратаря на съперника след центриране с външен фалц и Мехди Фенуш, останал сам срещу Антони Милина. Пет минути преди края на двубоя Локомотив Филип Михалевич се възползва от грешка в отбраната на Черно море и намали за 2:1.

"Моряците" вече предвкусваха решителния бараж с Левски или Берое за участие в евротурнирите, но Локо запази шансове преди реванша в Пловдив на 19 май.