07-11-2019 Късен шок за Арсенал в Португалия

Късен шок за Арсенал в Португалия

07-11-2019 Тема спорт

Английският Арсенал изпусна нелепо победата при визитата си на Витория Гимараеш в Португалия и взе само точка, след като допусна изравняване за 1:1 в добавеното време. Мачът бе от четвъртия кръг на груповата фаза в Лига Европа. Точката е първа за Витория след серията от 3 поредни загуби в турнира.
В края на мача домакините натиснаха и дори можеха да стигнат до пълния обрат, но на няколко пъти не успяха с ударите си. Веднъж още в началото дори гредата помогна на вратаря на топчиите Деймиън Мартинес.
Шкодран Мустафи бе дал преднина на лондончани в 81-ата минута, засичайки центриране на Никола Пепе от фаул. В оставащото малко време не се виждаше как Витория може да стигне до равенството.
Най-добрият шанс на домакините се откри още в осмата минута, когато Педро Родригеш нацели гредата, но след това португалците не успяваха да застрашат по никакъв начин вратата на Мартинес. Унай Емери пък бе направил цели осем промени в състава си, който бе пълен с резерви и младоци.
В края обаче Витория пробва отчаян щурм и при едно от положенията си успя да изравни. Отбраната на Арсенал бе заспала при пробив отдясно, топката стигна до Дуарте, който с ефектно изпълнение с ножичен удар оформи крайното 1:1.
Така португалците взеха първа точка в групата, в която са още Айнтрахт Фр и Стандард Лиеж.
Същевременно стана ясно, че заради скандала с феновете Гранит Джака вече няма да носи капитанската лента на ръката си. Тимът вече ще бъде извеждан от Пиер-Емерик Обамеянг. Вчера обаче габонецът не замина с тима за Португалия за гостуването на Витория Гимараеш, а при неговото отсъствие капитан бе Ектор Бейерин.