12-03-2017 Ла Коруня шокира Барса след 6:1

Ла Коруня шокира Барса след 6:1

12-03-2017 Тема спорт

Барселона записа шокираща загуба в Примера само дни след чудото срещу ПСЖ в Шампионската лига. Каталунците отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Депортиво Ла Коруня в среща от 27-ия кръг.

Тимът на Луис Енрике не показа почти нищо от това, което светът видя срещу парижани и игра доста под възможностите си.

Депортиво се възползва максимално от поведението на Барселона и поведе в 40-ата минута на срещата. След изпълнение на корнер Тер Стеген опита да улови топката, но я изпусна и притичалият Хоселу отблизо реализира - 1:0.

Още с подновяването на играта Барселона изравни. Денис Суарес центрира отдясно, защитник изпревари Пике, но сервира топката на Луис Суарес, който шутира мощно към близкия ъгъл - 1:1.

Победното попадение за домакините дойде отново след корнер в 74-ата минута. Алекс Бергантиньос отбеляза с глава на втората греда, след като надскочи Жорди Алба.

Барселона все още е лидер в класирането с 60 точки. Вторият Реал (Мадрид) е с 59, но и с два мача по-малко. Тази вечер "кралете" домакинстват на Селта.