25-11-2019 Левски Лукойл оцеля в Самоков

Левски Лукойл оцеля в Самоков

25-11-2019 Тема спорт

Левски Лукойл се върна на победния път. Въпреки проблемите с контузени баскетболисти, сред които водещите български национали Чавдар Костов и Христо Захариев, сините намериха начин да наложат волята си над Рилски спортист насред Самоков. Носителят на Купата и Суперкупата на България ликува с 95:89 и по този начин се върна на върха в родното първенство.
Победата бе изкована в последните минути, когато гостите останаха и без капитана си Асен Великов и Джайлс Смит, които напуснаха полето за по 5 лични нарушения. В тези моменти на преден план изпъкнаха американците Куан Чийтам и Брандън Йънг. Двамата взеха нещата в свои ръце, вкарвайки ключови тройки и реализирайки успешно пробиви, за да не позволят трето поредно поражение във всички турнири.
Сблъсъкът премина през серия от обрати. Играчите на Удо Хаджисотиров взеха леко предимство в началото на четвъртата четвърт, когато след серия от 14:5 излязоха напред в резултата при 72:67. Сините обаче не се предадоха и отново поведоха след 10:4 за 77:76 в 35-ата минута. Тогава дойдоха и ключовите намеси на Чийтам и Йънг, за да може Левски Лукойл да си тръгне с победа към София.
Именно Йънг бе над всички за сините с 20 точки, 8 асистенции и 3 отнети топки. Чийтам добави дабъл-дабъл от 19 точки и 10 борби, като записа и 5 асистенции, а Венцислав Петков бе най-резултатен със своите 25 точки. За Рилски Брандън Браун завърши с 19 точки и 12 асистенции.