в днешния брой Левски би дузпата на Лудогорец

Левски би дузпата на Лудогорец

06-03-2020 Янаки ДИМИТРОВ

Левски се класира на полуфиналите за Купата на България, след като отстрани с 6:5 след изпълнение на дузпи Лудогорец на "Герена" - 0:0 в редовното време и продълженията. От бялата точка сините не трепнаха, вкараха 6 пъти, а грешник за гостите бе Чибота, който стреля над гредата.
Екшънът бе пълен, защото в самия край на редовното време разградчани можеше да спечелят, но Миятович спаси дузпа на Григоре. На полуфиналите са още ЦСКА и пловдивските Локо и Ботев. И можем да станем свидетели на две големи дербита.
Хубчев отново бе ограничен в избора на титулярен състав заради многото проблеми. Каргас действаше в центъра на защитата, изненадващо Рейш бе дефанзивен халф, като ляво крило започна Найджъл Роберта, а на върха на атаката бе Костов. Върба пък можеше да разчита на всичко най-добро.
Началото бе интензивно с доста грешки в средата на терена. Очаквано Лудогорец бе по-активен. И още в четвъртата минута с първото си подредено нападение можеше да поведе. Тогава Каули центрира от десния фланг, Марселиньо се измъкна от отбраната, но диагоналният му изстрел с глава излезе в аут. Левски отговори с подаване на Роберта към границата на пеналта и шут на Рейш, който отиде право в ръцете на Владо Стоянов. Гостите владееха повече топката, докато сините се стремяха да уплътняват добре подстъпите към вратата на Миятович. Така съперникът им бе принуден да разчита на обходни действия и центрирания, които не му носеха успех. Столичани дебнеха за контри и при една Станислав Иванов изкара картон на Недялков. При друга удар на Костов бе избит в корнер. Те бяха много агресивни, влизаха здраво в единоборствата и ги печелеха. В 23-ата минута домакините се пропукаха след статично положение - Каули центрира отдясно, Кешерю бе оставен непокрит, но с глава би покрай десния стълб. Малко по-късно неразумна изява на Миятович едва не доведе до гол в мрежата му - той подари топката на Лудогорец в пеналта си, но Марселиньо не успя да завърши точно.
До почивката Лудогорец се настани в половината на столичани, които имаха сериозни затруднения с изнасянето на топката. Орлите обаче сякаш не бяха достатъчно настоятелни и не създадоха големи главоболия за Миятович. Така логично гол не падна. Двубоят се превърна в голямо надлъгване, със съдийство на ниво на главния рефер Драгомир Драганов, който показа точни картони и даде добри авантажи.
Второто полувреме също започна с доста неточности, а попадение на Каули не бе засечено заради засада. След това Владо Стоянов увисна и се наложи Григоре да чисти пред голлинията. Битката продължи да бъде здрава, а чистите положения да липсват. Сините обаче изнесоха играта по-напред. А тази на Лудогорец въобще не се получаваше. Дори и при контра, в която останаха четирима на двама, те не успяха да отправят шут в очертанията.
След 70-ата минута разградчани пак взеха инициативата и се настаниха в противниковата половина. В 74-ата Вандерсон се измъкна зад отбраната и отправи плътен диагонален изстрел, но Миятович успя да избие. След това Кешерю шутира неточно. Левски сякаш започна да изнемогва, но не сведе глава. Треньорите пък изненадващо не прибягваха до смени. Такава пръв направи Павел Върба в 80-ата минута, когато Швиерчок замени Кешерю.
В добавеното време Ейолфсон изпусна Марселиньо след отличен пас на Каули, а след това го задържа - дузпа. Той стреля в левия ъгъл, но Миятович с отличен шанс изби и прати мача в продължения. Левски игра храбро, много стегнато в защита, спазваше добра дисциплина и правеше най-силния си мач от доста време насам.
В продълженията тимовете играеха без рискове. Във второто Владо Стоянов отказа Живко Миланов, който отправи хубав изстрел от фаул. В 117-ата минута Спиерингс потърси дузпа след съприкосновение с Терзиев, но реферът не отсъди такава.
Затова се стигна и до изстрели от бялата точка, които бяха изпълнявани пред вратата на сектор Б.
От бялата точка Миланов вкара, а с помощта на гредата същото стори и Моци - 1:1. Горанов и Швиерчок направиха 2:2. Роберта продължи безгрешната синя серия, а този път Григоре се разписа - 3:3. Спиерингс, Каули, Тиам и Марселиньо не трепнаха. Ейолфсон направи 6:5, а Чибота би над гредата и радостта бе за Левски! Тя бе изстрадана, но напълно заслужена.