30-01-2021 Левски излъга ЦСКА

Левски излъга ЦСКА

30-01-2021 Тема спорт

Левски си направи сладък подарък при официалното откриване на новата си зала „Левски София”. Волейболистите на Андрей Жеков излъгаха вечния съперник ЦСКА с 3:2 гейма пред погледа на кмета на столицата Йорданка Фандъкова, президента на федерацията Любо Ганев, главния архитект Здравко Здравков и легендата на клуба Христо Илиев. Съоръжението, което е с капацитет от 1700 места, бе открито с кратка церемония, на която Илиев, който е и член на УС на ОСK Левски, подари купата за шампионската титла от 1985 година.
Самият двубой премина на приливи и отливи. Волейболистите на Сашо Попов стояха по-добре в началото на сблъсъка, като домакините изглеждаха неуверени, предвид и очакванията към тях за задължителна победа. Въпреки това армейците не успяха да се възползват от ситуацията и пропуснаха аванс от 4 точки в началото, за да може Левски да вземе гейма.
Гостите обаче продължаха да се представят по-стабилно в защита, а играчите на Левски трябваше да влагат повече усилия, за да печелят точките си. Смените на червените се включиха по-стабилно, докато тези на сините също бяха разколебани и така по-младият състав на ЦСКА изненадващо поведе с 2:1.
Опрени до стената, домакините засилиха началния удар и повишиха риска. Това се оправда, като Левски изравни след категорично 25:13. В тайбрека отлично се представи Самуил Вълчинов, който вдъхна допълнително живот на домакините и те затвориха сблъсъка след 15:7.
Така Левски записа трети успех в 5 мача от първенството, докато за ЦСКА това бе трето поражение от три двубоя. Люцканов бе най-добър за сините с 25 точки (1 ас, 1 блок, 62% в атака), докато за червените Георги Татаров завърши с 15 (1 блок, 54% в атака).