в днешния брой Левски кръгла нула срещу 10 от Локо Пд

Левски кръгла нула срещу 10 от Локо Пд

16-12-2019 Тема спорт

В грозен мач Локо Пд и Левски не се победиха на "Лаута" - 0:0. Полза от равенството има единствено лидерът Лудогорец. За статистиката - сините ще зимуват втори, а пловдивчани трети. Те обаче сякаш на този етап нямат футболни аргументи да имат претенции за върха. Гостите бяха от 63-ата минута с човек повече на терена - Ожболт бе изгонен за удар без топка. Столичани обаче показаха тотално безсилие - имаха едва 2 удара цял мач, като нито един от тях не бе точен.
Двубоят завинаги ще остане в историята на футбола ни - той бе последен за Георги Илиев. Халфът сложи край на кариерата след мача, който бе под №461 за него в елита - абсолютен рекорд. В 73-ата минута той изпълни корнер, след него тръгна контра за сините, а след 100-метров спринт 38-годишният ветеран успя да избие топката пред голлинията на своята врата.
Началото бе обещаващо - пълни трибуни, слънчево време, температура от 15 градуса и високо темпо. С напредване на времето обаче футболните достойнства бързо избледняваха за сметка на битката. Грешните пасове станаха много, а никой от двата тима не рискуваше.
В 10-ата минута Тиам за малко да си отбележи автогол. След центриране на Умарбаев Димитър Илиев отклони топката, а сенегалецът с глава я изпрати на сантиметри покрай десния стълб на вратата на Миятович. Левски отговори с пас на Мазурек към Паулиньо. Бразилецът преодоля Малембана и нахлу в пеналта, но диагоналният му удар излезе в аут.
В 18-ата минута Локо получи фаул на границата на пеналта за нарушение на Тиам срещу Георги Илиев. Зад топката застана Умарбаев, който я завъртя над стената, но тя срещна напречната греда.
Постепенните домакините заиграха по-стегнато. Гостите пък бяха доста разпокъсани, не успяваха да изнесат добре топката след пресата на Локо, а Алар остана изолиран. Сините пробваха да издебнат момента за контра по левия фланг чрез Паулиньо. Като цяло те не успяваха да направят почти нищо в половината на пловдивчани.
Черно-белите обаче също не бяха ефективни. И изглеждаше, че гол може да падне само след статична ситуация. В 39-ата минута след такава Езе бе оставен непокрит, но би неточно с глава аут.
Така след здрава битка до почивката двата отбора не отправиха точен удар. А действията на играчите можеха да бъдат охарактеризирани с македонския лаф "Много тичат, много се трудят, но нищо не сработват".
Втората част започна с хвърлени димки и факли от агитката на Левски и мачът бе прекратен за няколко минути. След подновяването му домакините поискаха дузпа за игра с ръка в пеналта на Тиам, но такава нямаше. Автор на първия точен шут бе Карагарен, но той не успя да затрудни Миятович.
Локо бе по-активен, но бракът в играта и на двата отбора продължи да е голям. Дългите подавания изобилстваха и защитите не бяха затруднени. Заради многото фаулове играта често бе накъсвана. Черно-белите атакуваха повече през зоната на Горанов, който получи жълт картон и постепенно взе да издиша. Когато Локо тръгна по-смело напред, остана с човек по-малко на терена. В 63-ата минута Ейолфсон фаулира Ожболт пред пеналта. Словенецът освирепя, стана, бутна защитника на Левски, а след това го хвана за гушата и го свали на земята и затова напълно заслужено бе изгонен.
Локо се прибра в защита, а столичани продължиха да бъдат напълно безидейни и беззъби в атака. В 73-ата минута при контра, подхваната от Миятович, Паулиньо пробяга над 70 метра, пусна към Нашименто в пеналта, който подаде успореден пас на голлинията. Миг преди Мазурек да прати топката в мрежата, Георги Илиев му я изби пред крака и предотврати гол. Малко след това той бе заменен под аплодисментите на целия стадион.
В 78-ата минута резервата Витанов подаде на Карагарен, който от 7 метра направи голям пропуск и би в аут. 10 минути по-късно Паулиньо пробва да си изпроси дузпа, но такова нямаше.
До края не се случи нищо и мачът завърши без победител.