в днешния брой Левски не се изпоти с Етър

Левски не се изпоти с Етър

07-11-2019 Тема спорт

Левски победи Етър с 3:0 и се върна на второ място в класирането. Сините дори не се изпотиха срещу болярите, които в предишния кръг бяха разбити с 4:0 от ЦСКА. Новината от „Герена“ е, че австрийският нападател Дени Алар най-накрая се отпуши и вкара в първенството. Той оформи класиката, а тон за нея дадоха Ейолфсон и Паулиньо.
Обстановката на мача бе сякаш се провеждаше контрола между двата тима. На „Герена“ имаше много малко публика, като една от причините бе това, че срещата се игра от 15:30 часа в работен ден?!
Етър започна прибрано, като ясно показа, че с петима бранители ще търси сигурност в ариергарда си и ще пробва евентуално да изненада Левски на контраатака. Сините организираха многоходови атаки и в началото разчитаха на центрирания в наказателното поле. Петър Хубчев бе направил една промяна в състава си, залагайки на Здравко Димитров за сметка на контузения Франко Мазурек. Това доведе до нова позиция за Паулиньо - бразилецът стартира зад гърба на нападателя Алар.
В 6-ата минута Рейш опита с далечен изстрел да застраши Иванов, но ударът му бе неточен. Минута по-късно Райнов с хубав пас намери Здравко Димитров пред наказателното поле, крилото овладя и се освободи от опеката на Дюлгеров, нанесе удар в долния десен ъгъл, но топката се отби от страничния стълб.
Сините продължиха да владеят контрола на топката, като в същото време упражняваха и дълбока преса при загуба на кълбото. В 23-ата минута Левски откри резултата. Дени Алар центрира от фаул в наказателното поле, където Холмар Ейолфсон се пребори с Дюлгеров и с глава реализира в долния ляв ъгъл – 1:0 с третото попадение на исландеца през сезона.
Етър се опита да отговори веднага, като капитанът Иван Стоянов отправи опасен удар, преминал покрай левия страничен стълб на Миятович.
Сините без проблем диктуваха събитията на терена и пробваха разнообразни атаки. При една от тях Паулиньо проби през центъра и отправи опасен изстрел, спасен от вратаря на болярите. В края на полувремето Росен Кирилов бе принуден да замени получилия контузия Иван Стоянов, включвайки в игра Светослав Ковачев.
През първите 45 минути Етър бе много беззъб, рядко играеше с топката, Боджадж бе изолиран в предни позиции – тимът така и не отправи точен шут. Домакините, без кой знае колко да се напрягат, действаха доста уверено, знаейки, че ще вземат своето.
Столичани започнаха вихрено второто полувреме и резултатът бе покачен. След многоходова атака и близо повече от минута притежание на топката Алар елегантно намери Паулиньо. Бразилецът премина технично през Артюнин и вкара в долния ляв ъгъл на Христо Иванов – 2:0. Гостите пък с нищо не промениха играта си и продължиха да действат слабо.
В 67-ата минута най-накрая Дени Алар се отпуши. Централният нападател на Левски бе изведен от Паулиньо зад защитата и с мощна тупалка вкара с левия крак под гредата – 3:0.
Към края на двубоя Петър Хубчев реши да съхрани силите на Тиам и Паулиньо и ги замени с Мартин Петков и Чандъров.
Като цяло Левски стигна лесно до трите точки и чистата победа, а гостите разочароваха с представянето си. Лесно се пропукваха в защита, а в предни позиции не направиха нищо. Затова и във Велико Търново все по-усилено се говори, че скоро Росен Кирилов може да отстъпи треньорското място на Красимир Балъков. Това може да се случи в предстоящата пауза в първенството заради евроквалификацията с Чехия или най-късно през зимата.