01-12-2019 Левски не успя в Стара Загора

Левски не успя в Стара Загора

01-12-2019 Тема спорт

Берое и Левски не се победиха и завършиха 1:1 в Стара Загора в неатрактивен мач. Сините за първи път не губят двубой, в който допускат съперника да поведе в резултата. Домакините излязоха напред с попадение на обичайния вкарвач във вратата на Левски – Мартин Камбуров, който се разписа в края на първото полувреме. Това бе 21-ият му гол в мрежата на този съперник. Обичайния вкарвач за столичани през този сезон Роберта пък бе точен в 53-ата минута.
През първите 15 минути стана ясно в каква посока ще се развива мачът. Няколко нарушения в централната част изнервиха футболистите, а също така и треньорите. Като особено това се отнасяше за Димитър Димитров-Херо, който рано-рано бе предупреден от реферите. Съдията Петър Костадинов пък не бе особено последователен в отсъжданията си. Най-добрият пример бе в 18-ата минута, когато Живко Миланов ба фаулиран от Василев, а реферът отсъди нарушение в полза на Берое. Лекарските екипи влизаха няколко пъти, а двубоят предложи предимно сблъсъци, някои от които на границата на грубостта, която бе премината за първи път още в началото от Тиам. Сините опитаха да бъдат по-атакуващият тим, което не е особено типично за тях на чужд терен, но не им се получаваше особено.
И все пак нещо интересно - в 20-ата минута Бандаловски центрира от корнер, Мартин Камбуров бе пресиран от двама сини и все пак отправи удар, но слаб и неточен. Само след секунди пред другата врата Бандаловски блокира шут на Роберта. 2-3 минути по-късно при центриране от фаул Бандаловски изпревари Каргас и засече към вратата, но топката излезе в аут. Въпреки тези ситуации, общо взето, мачът не излизаше от изнервеното русло и трудно някой от двата отбора разгръщаше нещо дори на 50 процента от това, което бе замислил. Вратарите нямаха никаква работа, само веднъж Миятович стана причина за поредното влизане на лекарския щаб.
Точно минута преди края на полувремето се появи същинска работа за синия вратар. Създаде му я Мартин Камбуров. При заучено положение от статично положение и разиграване Минчев центрира отляво, Камбуров скочи най-високо между Тиам и Каргас и с глава в негов си стил вкара топката във вратата – 1:0.
Попадението предполагаше по-свежо и раздвижено начало на второто полувреме. И това бе така - само за две минути се създадоха две ситуации пред вратите, които бяха от категорията „леко напрежение”. Едното бе неумело избиване на Миятович след удар на Бригидо, но нямаше кой да направи добавка. След това Роберта вкара след извеждащ пас на Тиам, но в ситуацията правилно бе маркирана засада.
В 53-ата минута Паулиньо с глава свали на Алар в пеналта, той стреля силно, Перниш изби, а Роберта направи добавка в опразнената врата – 1:1. Попадението трябваше да даде леко психологическо предимство на гостите. Берое обаче стана по-активен и стигна до една две суматохи в противниковия пеналт. Това бяха минути, в които старозагорци нападаха, а Левски се бранеше. Общо взето обаче, смислените действия и на двата тима бяха сведени до минимум.
В 77-ата Миланов шутира много добре от свободен удар, но топката профуча на сантиметри от сглобката на Перниш.
Точката едва ли задоволява някой. Берое все още е извън Топ 6, а Левски продължава да е колеблив далеч от дома – не би в трето поредно гостуване. Сините пък не са печелили срещу заралии в последните си 5 срещи, но поне сложиха край на поредицата от 4 загуби.