в днешния брой Левски приземи Добруджа

Левски приземи Добруджа

09-11-2019 Тема спорт

Левски полетя при Андрей Жеков. Бившият разпределител на националния ни отбор постигна втора поредна победа начело на сините, след като пое клуба от Владимир Николов преди две седмици. Столичани спряха устрема на Добруджа, ликувайки в зала „Универсиада” с категоричното 3:0. До този двубой момчетата на Пламен Христов нямаха дори загубен гейм, но ето че срещу Гордан Люцканов и компания си намериха майстора.
Домакините изиграха много стойностен мач, в който допуснаха само 15 грешки и напълно заслужено се поздравиха с победата. Люцканов записа 17 точки (2 аса, 44% в атака, 67% позитивно и 33% перфектно посрещане), а Самуил Вълчинов добави 13 точки (1 блок, 1 ас, 73% в атака, 53% позитивно и 31% перфектно посрещане) за победата. От другата страна на мрежата добричлии направиха цели 28 грешки, 16 от които в атака. На ниво бе единствено Иван Крачев със своите 13 точки (1 ас, 1 блок, 46% в атака).
В другия мач, който се чакаше с повишен интерес, Монтана издържа само гейм срещу Хебър. Домакините от Пазарджик ликуваха с пети пореден успех, след като пречупиха съпротивата на тима на Даниел Пеев за 3:1 в зала „Васил Левски”. Тигрите започнаха разколебано сблъсъка и допуснаха ранен пасив в първия гейм, който не успяха да компенсират. След това обаче Атанас Петров взе мерки, направи рокади и Хебър взе трите точки, нанасяйки трето поредно поражение на своя съперник.