в днешния брой Левски разочарова срещу Пирин Рз

Левски разочарова срещу Пирин Рз

13-10-2019 Тема спорт

Левски игра много слабо срещу обитаващия дъното на класирането на Югозападната трета лига Пирин Разлог, но го победи с 2:1 в контрола. Попаденията за сините паднаха до 10-ата минута - 166-сантиметровият Франко Мазурек ги вкара с глава. За аматьорите точен бе Милош Стоянов, който зарадва около 400 зрители на стадиона в Разлог. Столичани разочароваха с представянето си, а сред най-слабите на терена бяха Дени Алар и Насиру Мохамед, които бяха привлечени през лятото с трансферни суми.
През целия двубой темпото на игра бе ниско, а в началото най-интересното бе как куче влезе на терена и прекъсна за малко срещата. Любопитното в единайсеторката на Петър Хубчев бе, че Мазурек играеше в центъра на терена, а Нашименто бе в ролята на плеймейкър. В 7-ата минута двамата бяха замесени при откриването на резултата. Нашименто центрира от корнер, Мазурек се измъкна между бранителите и отблизо нисичкият аржентинец вкара с глава - 1:0. Не бяха изминали и две минути, когато при атака, преминала през двамата, топката достигна до дясното крило, където се бе включил младокът Кирил Киров. Десният бек центрира в пеналта, Мазурек изскочи от задна позиция и пак вкара с глава - 2:0. Малко по-късно при идентично нападение Киров сложи топката на главата на Нашименто, но той би с глава в аут.
След това Левски заигра на ходом. Фланговете не работеха - Мохамед и Здравко Димитров не бяха ефективни, а Алар не излизаше на позиции. В 29-ата минута Нашименто изведе Мохамед зад гърба на защитата, крилото прехвърли вратаря, но и вратата. Като цяло имаше много брак в действията на Левски и едва ли Хубчев е останал доволен от видяното. А Мохамед пропусна още 2 добри положения.
Втората част започна с опасност за домакините след груба грешка в отбраната на сините, но гол не падна. Столичани заиграха на ходом и продължиха да бъркат. Алар, който бе незабележим, пропусна да вкара от 6 метра с глава. Затова пък домакините напълно заслужено се разписаха - в 59-ата минута Милош Стоянов бе оставен непокрит в пеналта след върната топка от аутлинията и вкара в долния десен ъгъл. Малко по-късно австриецът Алар пак показа, че не е за титуляр, пропускайки ново положение. До края за сините в игра се появиха Васил Сапунджиев, Владимир Сиромахов и Симоне Игнатов, които направиха дебют.