03-07-2019 Левски се отпуши, изпусна Йънг Бойс

Левски се отпуши, изпусна Йънг Бойс

03-07-2019 Тема спорт

Левски изпусна да победи шампиона на Швейцария Йънг Бойс и завърши- 1:1 в последната си лятна контрола в Австрия. За разлика от понеделник, когато тимът игра безобразно срещу нискоразредни германци, вчера сините се стегнаха и показаха добри неща. Станислав Иванов вкара първия гол за столичани в контролите, а през втората част Каргас, който онзи ден бе изгонен, направи детинска грешка, от която съперника изравни. На два пъти противникът, който миналия сезон би Манчестър Юнайтед и Ювентус в групите на ШЛ, чисти топката от голлинията при изстрели на Тиам и Мариани.
Петър Хубчев имаше трудности с окомплектоването на състава и в центъра на защитата се появи любопитна двойка - Деян Иванов, който игра 90 минути срещу Тюркгюджю-Атаспор, си партнираше с дефанзивния халф Мартин Райнов. За Йънг Бойс пък липсваше голямата звезда - централният нападател Гийом Оаро. Тимът бе изиграл 2 контроли (от по 90 минути), като в първата от тях бе загубил с 0:1 от Вадуц - лихтенщайнският тим, който елиминира Левски миналия сезон в Европа, и бе победил с 3:1 изпадналия от германския елит Щутгарт.
Очаквано швейцарците бяха тимът, който в началото по-дълго държеше топката, опитваше и висока преса. Сините пък се стремяха да уплътняват подстъпите към Миятович и почти всички състезатели да бъдат зад линията на топката. Те пробваха и няколко атаки, предимно през левия фланг. При един от тях Паулиньо намери Горанов, който центрира за Костов в пеналта, но нападателят не успя да нанесе добър удар.
Така първият четвърт час мина без опасности пред вратите. Но веднага след изтичането му Левски откри. При дълга топка, подадена от Тиам, защитата на Йънг Бойс не се ориентира добре и хукна да гони намиращия се в засада Костов. От дълбочина по десния фланг обаче изскочи Станислав Иванов, който овладя, напредна и остана сам срещу стража. След това младокът с шут между краката му прати топката в мрежата - 1:0 и първи гол за Левски при Петър Хубчев! Сушата без попадение продължи 286 минути - 4 часа и 46 минути.
В 21-ата минута швейцарците направиха добра атака, при която Лотомба пусна за Нсане в малкия пеналт, но Горанов изби, а след това нападателят фаулира Миятович.
След понеделнишкия кошмар срещу Тюркгюджю-Атаспор, Левски стоеше много компактно. Тимът бе агресивен в собствената си половина и не допускаше сериозни опасности. В предни позиции възпитаниците на Хубчев бяха малко плахи и разчитаха повече на контри. Те обаче не ритаха безцелно топката.
В 35-ата минута след продължителна атака на Йънг Бойс шут на Лустенбергер мина до десния стълб. Секунди по-късно Миятович излезе неразчетено до ъгъла на наказателно поле, а при продължилата атака Мамбимби отправи много опасен удар с глава, който излезе в аут.
В 37-ата минута защитата на швейцарците увисна при центриране от корнер и топката достигна до Тиам. Той я овладя и стреля, но Лустенбергер изби от голлинията. При добавката Костов бе неточен - така Левски пропусна отличен шанс да удвои. 4 минути по-късно германецът Гаудино от свободен удар завъртя топката над стената, а тя срещна левия стълб - така и Йънг Бойс също пропусна да вкара.
На почивката Хубчев не направи рокади. Секунди след старта на полувремето Миланов центрира в пеналта, стражът на швейцарците изпусна топката и тя отиде в Мариани, чийто шут обаче бе блокиран малко преди голлинията - това бе отлична възможност за втори гол за Левски. Сините продължиха да стоят компактно и да дебнат шансовете си. В 68-ата минута Станислав Иванов нахлу отдясно в пеналта, финтира с пета бранител и отправи мощен удар, но стражът успя да избие. Младокът играеше нахъсано и направи още няколко добри пробива.
В 77-ата минута Йънг Бойс изравни след ужасна грешка на Каргас. Гръцкият защитник, който влезе като резерва, върна слабо към Миятович, Нгамалю пресече паса и копна топката над вратаря - 1:1. Секунди по-късно Станислав Иванов намери Мариани пред пеналта, който би встрани от вратата. След това Миятович спаси изстрел на Мартинс с глава от упор.