17-05-2017 Тема спорт

Сините на 3 пъти
целят гредите
срещу Лудогорец

В открит и двуостър мач Левски загуби с 1:3 домакинството си на шампиона Лудогорец, с което записа второ поредно поражение. През първото полувреме гостите вкараха два бързи гола в 21-ата и 23-ата минута чрез бразилците Марселиньо и Вандерсон, а столичани върнаха едно попадение, след като Яблонски бе точен с глава в 31-ата. През втората част отново Вандерсон се разписа за Лудогорец. Спортният шанс не бе на страната на сините, които нацелиха три греди чрез Нар, Аденижи и Краев.
Загубата може да отдалечи Левски на 6 точки от ЦСКА, ако червените спечелят днес срещу Локо Пд на „Армията”.
Мачът на „Герена” се игра пред едва около 2500 зрители, с което бе фиксиран вторият най-ниско посетен двубой в съперничеството между тези два отбора. На срещата присъства националният селекционер Петър Хубчев, който до края на месеца ще обяви избраниците си за световната квалификация с Беларус.