14-03-2018 Левски трети в Б??БЛ

Левски трети в Б??БЛ

14-03-2018 Тема спорт

Левски Лукойл спечели третото място в редовния сезон на Балканската лига. Сините взеха директния сблъсък за тази позиция с Академик Пловдив, след като надиграха студентите с 89:81 пред около 150 зрители в зала „Триадица”. Съставът на Константин Папазов наложи волята си в самия край на срещата, когато с по-добра защита и по-разумни нападения успя да пречупи съперника си.
Двубоят премина през серия от обрати, като в началото домакините бяха тези, които привидно контролираха събитията. До почивката обаче Мартин Дурчев и Александър Груев се разиграха, процентът им при стрелбата от далечно разстояние се вдигна и те изковаха аванс от 8 точки. Тази разлика бе заличена още в началото на третата четвърт благодарение изявите на Дарил Брайънт. Американецът вкара 6 тройки и заедно с Неманя Мило??евич върнаха увереността в състава на сините. Мачът се движе??е в близка дистанция, преди 51 секунди до финалната сирена играчите на Папазов да отворят разлика от 5 точки. Тя дойде и благодарение на многото гре??ни ре??ения, които съперникът им взе в заключителните минути.
Така Левски Лукойл ще играе с Тирана в плейоф за влизане във финалната четворка, а Академик Пд има домакинско предимство спрямо Ба??кими.