22-08-2020 Лейкърс с първи успех в плейофите от 2012-а

Лейкърс с първи успех в плейофите от 2012-а

22-08-2020 Тема спорт

Антъни Дейвис отбеляза 31 точки и записа 11 борби за ЛА Лейкърс, който спечели със 111:88 срещу Портланд и изравни резултата в серията на 1:1. ЛеБрон Джеймс добави скромните 10 точки, 6 борби и 7 асистенции за езерняците, които се върнаха на правилния път след изненадващото поражение в първия двубоя. Кентавиъс Колдуел-Поуп завърши с 16, а Джей Ар Смит добави 11. Интересното е, че това беше първи успех за отбора в плейофите от 2012-а насам.
Лейкърс тотално доминираше в срещата и в края на третата четвърт тимът водеше с 32 пункта. Суперзвездата на Портланд Деймиън Лилард бе ограничен до 18 точки, а Си Джей Маккълъм добави 13. Лошата новина за Портланд е, че Лилард напусна паркета преди края на мача, тъй като получи травма на левия показалец. Все още не е ясно дали контузията на водещия реализатор на Трейл Блейзърс е сериозна.
Отново в Западната конференция Хюстън дръпна с 2:0 на Оклахома след успех със 111:98. Ракетите избухнаха в последната четвърт, когато записаха серия от 17:2. Джеймс Хардън по традиция беше най-резултатен за победителите - 21 точки, 5 борби и 9 асистенции. Шей Гилджис-Алекзандър записа 31 пункта за Оклахома, но приносът му не бе достатъчен за нещо повече от почетна загуба.
На Изток Милуоки изравни серията срещу Орландо на 1:1. Елените биха във втория мач със 111:96, а лидерът на тима Янис Адетокумбо се отчете с 28 точки, взе 20 борби и добави 7 асистенции. Черногорецът Никола Вучевич изигра поредния си зрелищен двубой за Меджик - 32 точки и 10 борби.
Маями пък поведе с 2:0 на Индиана след триумф със 109:100. Горещите поставиха рекорд в плейофната си история, след като имаха 18 успешни стрелби от тройката. 7 от тях бяха дело на Дънкан Робинсън.