18-11-2020 Летящ старт за Хебър в Европа

Летящ старт за Хебър в Европа

18-11-2020 Тема спорт

Хебър стартира мощно участието си в турнира за Купата на CEV. Родният вицешампион не остави никакъв шанс на албанския Ерзени, като удари съперника си с категоричното 3:0 гейма. Момчетата на Атанас Петров се явяваха гости в сблъсъка, макар реално да бяха домакини. Мачът се игра в зала „Васил Левски” в Пазарджик след договорка между ръководствата на двата отбора. Реваншът днес отново е на българска земя. Тигрите се нуждаят от два гейма, за да се класират за 1/8-финалната фаза на надпреварата. Припомняме, че това е дебют на Хебър във втория по сила европейски клубен турнир.
Тодор Алексиев бе най-полезен за пазарджиклии. Капитанът на тима записа 15 точки (1 ас, 88% в атака, 54% позитивно посрещане), а Брадли Гънтър завърши като най-резултатен със 17 (3 аса, 1 блок, 68% в атака). Отлично се изяви и Теодор Тодоров с 12 (5 блока, 1 ас, 86% в атака).
Хебър вече изяви желание да е домакин на елиминационен турнир в следващата фаза. Тигрите ще срещнат на 1/8-финал руския гранд Зенит Санкт Петербург. Ако получат домакинство на турнира, той ще бъде директна елиминация. При успех над този сериозен противник, на 1/4-финал ги чака победителят от Строител Минск и Задруга (Ав)/Дукла Либерец (Чех).
Междувременно звездата на родния волейбол Цветан Соколов пък изяви желание да завърши кариерата си в България. Диагоналът е част от Динамо Москва, който също играе за Купата на CEV, след като отпадна от квалификациите на Шампионската лига.