02-06-2019 Ливърпул е крал на Европа за шести път

Ливърпул е крал на Европа за шести път

02-06-2019 Тема спорт

Ливърпул спечели Шампионскатa лига, след като на финала на „Уанда Метрополитано“ победи Тотнъм с 2:0. Мърсисайдци поведоха още във втората минута, след като получиха право да изпълнят дузпа. Това е и най-бързо отсъденият 11-метров наказателен удар в историята на финалите в турнира - едва в 23-ата секунда. Салах бе точен от бялата точка.
При този резултат завърши и първото полувреме. През втората част шпорите видимо вдигнаха оборотите и на няколко пъти имаха прекрасни възможности да изравнят, но с много добри намеси се отличи Алисон. Червените нанесоха своя смъртоносен удар две минути преди края чрез Дивок Ориги.
Така Ливърпул стана Крал на Европа за шести път в историята си. Освен през тази година, мърсисайдци печелят европейската купа през 1977-а, 1978-а, 1981-а, 1984-а и 2005-а. Тотнъм пък очевидно ще трябва да почака до жадувания първи триумф в турнира на богатите, но шпорите могат да са горди от представянето си.