30-01-2016 Ливърпул и Уест Хем ще преиграват

Ливърпул и Уест Хем ще преиграват

30-01-2016 Тема спорт

Ливърпул и Уест Хем завършиха 0:0 в мач от 4-ия кръг на ФА Къп и ще се срещнат отново през февруари, за да определят победителя в двойката. В сблъсъка на "Анфилд" по-добри бяха домакините, но редица пропуски и добри изяви на вратаря на чуковете Дарън Рандълф узакониха ремито. По този начин Ливърпул все още няма победа през този сезон срещу Уест Хем, след като загуби и двата мача в Премиършип с 0:3 и 0:2.
Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп бе заложил на неопитна стартова 11-ка. Младоците в състава Бранаган, Смит, Стюърт и Тейшейра обаче се представиха на добро ниво. Най-възрастният сред титулярите бе вратарят Симон Миньоле - 27 г., а с капитанската лента излезе Джо Алън.
Ливърпул напрaви доста пропуски, особено през втората част. Най-активни бяха Бентеке и Тейшейра, а удари на Алън и Бранаган също бяха отразени от Рандълф. Вратарят на Уест Хем беше играчът на мача, като направи общо 6 спасявания. За чуковете пък пропуснаха да се разпишат Енер Валенсия и Педро Обиянг, Димитри Пайе също не успя да реализира. Гостите от Лондон претендираха за дузпа за игра с ръка на Стивън Коулкър от Ливърпул, но такава не бе отсъдена.
След мача Клоп коментира: "Ние имахме по-добрите шансове за гол, но въпреки това сега ще ни се наложи да преиграваме. Доволен съм от целия отбор. При ситуацията за дузпата аз викнах няколко пъти, съперникът и феновете - също. Не видях добре положението".
Мениджърът на Уест Хем Славен Билич пък заяви: "Ливърпул беше по-добър от нас след почивката, така че съм доволен от резултата. Липсваше ни качеството, което обикновено имаме в предни позиции".
Билич трябваше да направи две принудителни смени през първата част, като терена напуснаха Джеймс Томкинс и Шейху Куяте.
Във вторник Ливърпул гостува на Лестър в мач от Висшата лига, а Уест Хем посреща Астън Вила.