04-08-2017 Ливърпул се натресе на Хофенхайм, Мъри срещу Селтик

Ливърпул се натресе на Хофенхайм, Мъри срещу Селтик

04-08-2017 Тема спорт

Ливърпул ще трябва да елиминира германския Хофенхайм, за да успее да се върне в групите на Шампионската лига. Двата отбора завършиха на четвъртите места в съответните първенства през миналия сезон. Това отреди жребият за плейофната фаза в най-комерсиалния турнир, теглен в Нион. Астана на Станимир Стоилов пък ще трябва да мери сили със Селтик, който е воден от бившия мениджър на Ливърпул Брендън Роджърс. Именно шотландският гранд елиминира Астана от ШЛ и през миналия сезон. Тогава двата тима се срещнаха в третия квалификационен кръг, когато Селтик продължи напред с общ резултат 3:2. Победният гол за "детелините" отбеляза Муса Дембеле от дузпа в 92-рата минута.

Отборът на Апоел Беер Шева, елиминирал българския шампион Лудогорец в предишния кръг, ще има неособено тежък съперник в лицето на Марибор.

Една от най-любопитните двойки пък е тази между италианския Наполи и френския Ница.

Първите мачове са на 15 и 16 август, а реваншите са на 22 и 23 август.