Литекс гази наред

02-02-2016 Росен АНГЕЛОВ

Ловчанлии с трета поредна победа в ??спания
след 3:1 над хърватския хегемон Динамо Загреб

Литекс няма спиране под ръководството на Любослав Пенев. Оранжевите прегазиха и хърватския хегемон Динамо Загреб в ??спания. Те се наложиха с 3:1 над модрите на стадион „Пинатар Арена“ в Мурсия. ?? четирите попадения в двубоя паднаха през втората част, като за реализирането им бяха необходими само 13 минути. Точни за ловчалии бяха Милчо Ангелов, 19-годи??ният Кирил Десподов и Никола Колев. Момчетата на Пенев показаха много силен футбол и можеха да спечелят с по-изразителен резултат. Пропуски обаче направиха Десподов, Горанов и Колев. За хърватите, които в момента са водачи в класирането на страната си и през есента участваха в групите на Шампионската лига, се разписа Фернанде??.
Победата бе трета поредна за Литекс при Любо Пенев, след тези над норвежките Од Гренланд (2:0) и Стрьомгодсет (1:0), и общо четвърта за тима, който разби с 4:0 третодивизионния Свиленград в началото на подготовката си.
През първата част на двубоя оранжевите бяха прибрани в собствената си половина и изчакваха възможности да контраатакуват. Динамо държе??е повече топката и опитва??е да
атакува предимно през фланговете. Момчетата на Любослав Пенев обаче бяха доста прецизни в дефанзивен план и не даваха много възможности на съперника си да стигне до голова възможност. Все пак в няколко случая отбраната се пропука, но вратарят Евгени Александров успя да спаси.
В 31-ата минута Литекс бе близо до откриване на резултата. ??ван Горанов стреля от пряк свободен удар и прати топката в десния горен ъгъл, но Едуардо показа страхотен рефлекс и изби. Малко след това хърватите организираха много добра атака по левия фланг. Чорич комбинира с Фернанде??, след което центрира като по конец за Кожич. Нападателят изскочи от дълбочина и стреля с глава, но Евгени Александров бе заел добра позиция и спаси. В 44-ата минута стражът трябва??е да се намесва и след ??ут на Павичич. В ответната атака Никола Колев пропусна останал на изгодна позиция сам срещу Едуардо. След почивката Литекс заигра по-агресивно и притисна Динамо. За разлика от хърватите обаче оранжевите бързо започнаха да редят положение след положение. Още в самото начало на втората част се откриха две ситуации пред Кирил Десподов, но младокът ??утира неточно. По-късно и Никола Колев пропусна от удобна позиция. В 51-ата минута натискът все пак даде резултат и ловчалии поведоха. Заместникът на продадения в Касъмпа??а десен бек Страхил Попов Емил Петров проби по десния фланг и центрира към Милчо Ангелов, който с глава прати топката в мрежата -1:0. Това бе четвърто попадение за бив??ия играч на Черноморец в контролите, след това срещу Свиленград (4:0) и двете при успеха с 2:0 над Од Гренланд.
Десетина минути по-късно Динамо макар и малко случайно изравни. Центриране от дясно внесе смут в отбраната на Литекс и в настъпилото разбъркване Фернаде?? вкара – 1:1. В ответната атака възпитаниците на Любо Пенев разнищиха защитата на хърватите и възстановиха аванса си. Румен Руменов пусна перфектен пас за Кирил Десподов, който надбяга защитник на модрите и останал сам срещу вратаря реализира с техничен удар по земя. Само минута по-късно Литекс довър??и хегемона в Хърватска. Арсенио преодоля двама съперникови играчи и пусна тънък пас за Никола Колев. Халфът напредна и с прецизен диагонален изстрел оформи крайното 3:1.
В края модрите се хвърлиха в атаки, но ловчалии действаха стабилно в защита и не допуснаха да се стигне до сериозна опасност.
Следващата контрола на Литекс е на 6 февруари срещу норвежкия Волеренга, който завър??и на седма позиция в местното първенство.