18-10-2020 Локо Пд взе страха на Левски

Локо Пд взе страха на Левски

18-10-2020 Тема спорт

Двата тима продължават в бараж спора за първата осмица

Локомотив Пд нанесе първия удар в съперничеството с Левски за място в първата осмица на мъжката Суперлига. Пловдивчани спечелиха с 3:1 (25:22, 18:25, 25:16, 25:20) мача от квалификационна група 2 в Пазарджик и зае второто място в крайното класиране, докато „сините” останаха трети.
Срещата бе изключително оспорвана, като още в първия гейм двата тима на няколко пъти си разменяха предимството, но в крайно сметка пловдивчани измъкнаха частта. Момчетата на Андрей Жеков взеха убедително втората и изравниха, като запазиха инерцията в третата. Подобно на първия гейм обаче играчите на Локо, които бяха подкрепяни от сериозна агитка начело с президента на футболния клуб Христо Крушарски, направиха обрат и отново излязоха напред в резултата. Същият сценарий се разигра и в четвъртата част, оказала се последна – „сините” отново пропиляха ранен аванс и трябваше да се примирят със загубата.
Най-резултатен за победителите бе Венцислав Георгиев с 25 точки, а 15 т. добави Тодор Вълчев. Гордан Люцканов отговори с 15 т. за столичани, а ветеранът Боян Йорданов се отчете с 14 т.
Така Локомотив взе предимство в спора между двата тима за място в елита. Той продължава с бараж, първата серия от който е на 23 октомври в зала „Христо Ботев”. При успех пловдивчани ще спечелят сблъсъка, а победа на Левски ще прати серията във втори решителен сблъсък в Града под тепетата на 26 октомври.