в днешния брой Локо Пд драмите не го ловят, удари Етър

Локо Пд драмите не го ловят, удари Етър

15-07-2017 Тема спорт

Локомотив Пловдив се наложи над Етър с 2:1 на старта на Първа лига. Смърфовете реализираха красиви попадения през първата част в 31–ата и 45–ата мин. чрез Веселин Марчев и Дани Кики. Болярите върнаха един гол в 83-ата минута чрез Цветомир Тодор от фаул, а в самия край на добавеното време пропуснаха да изравнят.
Часове преди срещата старши треньорът на смърфовете Воин Войнов бе неприятно сюрпризиран, след като научи, че няма да може да използва капитана си Мартин Камбуров. Голмайсторът на Локомотив е имал скандал със собственика на железничарите Христо Крушарски по темата за неизплатените заплати в клуба. Според запознати нападателят е бил гарант пред съотборниците си, че няма да бъдат излъгани отново, и с това си решение се е противопоставил на шефовете си. В негово отсъствие на върха на атаката действаше Мартинович.
В началните минути на мача двата отбора предоставиха на зрителите здрава битка. Новакът в елита показа желание да се докаже още в първия си мач, но атаките му бяха спирани от защитата на гостите. В 4-ата минута бившият играч на Левски Сашо Александров проби отлично отдясно, напредна в половината на Локомотив и центрира към Стефан Неделчев, но ударът на последния премина на сантиметри от левия страничен стълб на Пиргов. Железничарите успяха да се справят с пресата на болярите и в средата на първото полувреме успяха да овладеят центъра на терена. В 23–ата минута капитанът на пловдивчани в срещата Дани Кики напредна в половината на Етър и шутира от дистанция, но право в ръцете на Кирил Акалски. Смърфовете увеличиха натиска си и това даде резултат в 31–ата минута. Опитният полузащитник Ванчо Траянов, който изнесе много силен мач, овладя в центъра и майсторски с далечен пас изведе зад гърба на отбраната Веселин Марчев, хващайки неподготвени Венцислав Василев и Веселин Минев. Крилото на Локомотив Пловдив овладя елегантно на гърди и останал очи в очи с Акалски с удар от въздуха откри резултата, вкарвайки първия гол за новия сезон в Първа лига – 0:1. Импулсът в играта на възпитаниците на Войн Войнов не спря и в заключителните секунди на първата част те удвоиха преднината си. Паоло Серджио и Дани Кики размениха подавания, правейки опитния бранител на Етър Веселин Минев безпомощен. Капитанът на смърфовете нагласи топката на удобния си ляв крак и с прецизен удар от 18 метра реализира красиво попадение - 0:2.
Второто полувреме стартира по-активно за домакините, които се хвърлиха да коригират головия си пасив. Но в тези начални минути Локомотив показа, че е опитен отбор и умело парира набезите на Етър. В 67–ата минута Димо Бакалов се възползва от разсеяната игра на Сашо Александров и успя да му измъкне топката, последва центриране на задна греда, но изстрелът с глава на непокрития Мартинович бе разочароващ. Последва многоходова атака на Етър, която доведе и до най–чистото положение пред вратата на Пиргов. Появилият се на почивката Кямил намери в наказателното поле Иван Петков, нападателят задържа и подаде около точката на дузпата към Цветомир Тодоров, който мигновено стреля, но право в ръцете на вратаря. Натискът на Етър се засилваше и това даде резултат в 83–ата минута, когато след неразчетено влизане на Стефан Йевтоски болярите получиха право да изпълнят пряк свободен удар на 20 метра от вратата на смърфовете. Зад топката застана нисичкият Цветомир Тодоров, който с премерен изстрел реализира красиво в десния ъгъл – 1:2. В самия край на добавеното време виолетовите се добраха до възможност за изравняване. Веселин Минев центрира от фаул към купа от играчи в наказателното поле, Иван Петков бе най–съобразителен, стреляйки с глава, но Илко Пиргов бе на мястото си и спаси, с което подпечата победата на черно-белите.
Така въпреки нестихващите сътресения в Локомотив железничарите стартираха с успех сезон 2017/18, докато Етър показа доста слабости в представянето си.