02-12-2019 Локо Пд не вкара след 10 мача

Локо Пд не вкара след 10 мача

02-12-2019 Тема спорт

В мач без стопроцентово голово положение Локо Пд и Арда завършиха 0:0 на "Лаута". За първи път от 10 шампионатни срещи насам смърфовете не се разписаха. Единственият друг случай в първенството, в който те не вкараха, бе при 0:1 от Левски на "Герена" на 24 август. Арда пък записа трети пореден двубой без загуба, като в тази серия не е допуснал попадение - 1:0 над Берое, 2:0 над Витоша и сега 0:0. С точката кърджалийци се изравниха със Славия и го изместиха от 6-ото място заради победата си с 3:2 в прекия сблъсък. Локо пък изпусна възможността да застигне Левски.
Реферът Стефан Апостолов вчера се завърна в елита след над 3 месеца наказание. При предишния случай той беше съдия на Лудогорец - Славия (0:0) на 25 август, когато изгони скандално стража на белите Стергиакис в 44-ата минута. Миналата седмица Апостолов имаше наряд във Втора лига. Депутатът трябваше да овладява нервите доста често вчера, като вдигна жълти картони и на двамата треньори Акрапович и Белчев. След почивката в рамките на 15 минути пък изгони бранителя на смърфовете Стивън Езе.
Първата част бе доста равностойна, но и не предложи почти нищо интересно пред двете врати. Арда се бранеше много солидно, докато действията на Локо в атака не бяха ефективни. Всъщност смърфовете трудно стигаха дори до предпоставки за опасност, а какво остава за ситуация. Локо държеше кълбото, но нямаше идея какво да прави с него.
В 18-ата минута Арда прати топката в мрежата след удар на Ховсепян. Гол обаче не беше зачетен заради фаул в атака на Ради Василев. Следващата по-интересна ситуация беше в 41-ата минута, когато Ожболт от Локо проби отдясно към средата на терена и шутира с левия крак, но над вратата.
След почивката двата тима малко се раздвижиха, като имаше с една идея повече интересни ситуации. В 48-ата минута Карагарен стреля над вратата. В 52-ата пък най-активният от Арда Деян Лозев отне топката от Алмейда, проби отдясно, след което пусна по земя. Александър Георгиев обаче стреля неточно с по-слабия си десен крак. В началото на втората част Локо опита да натисне, но гостите се бранеха отлично и отбиваха всяка атака и центриране. Най-деен от смърфовете беше Карагарен, но на него му липсваше ефективност. В 66-ата минута Арда имаше полушанс, след като Сидоел даде хубав пас наляво за Делев. От малък ъгъл крилото шутира, но Луков спаси. Малко след това реферът Апостолов можеше да вдигне втори жълт картон на Александър Георгиев, но не го направи. В 74-ата обаче реферът изгони Езе, който настъпи съперник. 15 по-рано нигериецът беше получил още един жълт картон. Въпреки това Акрапович направи офанзивни смени, но те не доведоха до резултат. В добавеното време Димитър Илиев дръпна контра, при която подаде надясно за Бахтич, а той пусна за Карагарен. Крилото обаче се спъна в топката и не успя да шутира. Това доведе до контра на Арда, но Лукас Мартинс пропусна да нанесе опасен удар и да реализира.