в днешния брой Локо Пд няма спирка

Локо Пд няма спирка

12-08-2019 Тема спорт

Локо Пловдив продължава да изумява с игрите си. На своя стадион черно-белите съсипаха амбициозния, претенциозен, нахъсан и финансово подплатен тим на Арда, като вкараха 5 гола на новака в елита. Съвсем джентълменски локомотивци допуснаха две попадения във вратата си, а пропиляха да направят резултата още по-голям. Така смърфовете изпревариха Арда, Берое и Черно море в класирането и се изравниха по точки с Левски – все клубове с по-големи бюджети от Локо Пд.
С оглед по-натоварената програма и пътувания, включително и предстоящо до Франция, се очакваше Локо Пловдив да не е толкова свеж. Но черно-белите стартираха мача без притеснения от такова естество и завършиха наказателната си акция, без да оставят съмнение в изключителното си превъзходство над съперника.
Още в 4-ата минута Ожболт бе изведен отдясно, напредна странично сам срещу Караджов и шутира, но вратарят бе пласиран отлично и спаси. В 11-ата минута Локо Пловдив поведе от нищото. При центриране от пряк свободен удар Иван Караджов излезе неразчетено, посегна към топката и я удари леко, тя отиде зад него и попадна на крака на Уирис Оливейра, който без затруднения отбеляза на празна врата – 0:1. Така символичните гости от Локомотив откриха резултата в Пловдив срещу Арда.
След малко железничарите вкараха гол - близнак на първия, но този път след центриране от корнер. Караджов пак увисна и топката попадна във вратата му след удар с глава на Молембана, но съдията не призна попадението, като отсъди нарушение в нападение на защитника на Локо Пловдив. След още съвсем малко вече съдията нямаше какво да направи. При поредната атака на черно-белите Димитър Илиев центрира меко, технично с външен фалц към Карагерен, който засече с глава във вратата на Караджов – 0:2.
В 26-ата минута Локо Пловдив отново стигна до ситуация за гол. Този път Ожболт бе изведен отляво само срещу Караджов, но се увлече и не посмя да шутира от малък ъгъл, потърси свой съотборник, но подаването му бе неточно.
В 28-ата идентична ситуация имаше пред другата врата, там Радослав Василев дори финтира излезлия да го пресрещне вратар Мартин Луков, но след това почти от аутлинията нямаше верен ход и сбърка.
После при атака за черно-белите Карагерен подаде на Томашевич, той на Ожболт, който на един квадратен метър "сгъна" двама защитници на Арда, отвори си прозорец за стрелба и шутира, но вратарят Караджов изби топката в корнер. От ъгловия удар центрирането бе право в ръцете на стража, явно като нов опит вратарят да я изпусне, но този път той улови.
В 38-ата минута Арда не се възползва от подарък на Локо. Оливейра застигна лошо върната топка към вратаря Луков, но не успя да я овладее добре и да я отиграе.
Три минути по-късно Локо пропусна да вкара трети гол. Карагерен проби отдясно и подаде навътре към Ожболт, който бе сам срещу Караджов, но куриозно изобщо не успя да уцели топката. След малко словенецът обаче вкара след нов подарък от Иван Караджов, който излезе да пресече подаване, но не успя и словенецът вкара на празна врата – 0:3. След минути Митко Илиев не можа да уцели добре топката с глава и така двата тима отидоха на хладно в съблекалните само с три гола аванс за Локо Пловдив.
Четвъртият гол не закъсня и падна в 50-ата минута, вкара го Един Бахтич след асистенция отляво на Ожболт. Защитата на Арда за пореден път изгледа отблизо как локомотивци си подават топката с кеф и вкарват. А треньорът Акрапович започна да вади футболисти, на които ще разчита особено в четвъртък в Страсбург.
Бившият играч на Локо Веско Марчев бе изведен сам срещу Луков и вкара за Арда в 55-ата минута – 1:4. А след минута Бахтич пропусна от чиста позиция да отбележи пети гол за черно-белите.
Мартин Луков явно бе решил да прояви съпричастност към колегата си от Арда, като подцени топка на метър от голлинията и Деян Лозев реализира куриозно – 2:4.
Отговорът на Караджов не закъсня. След удар от упор на Томашевич топката мина през ръцете на легналия вратар на Арда и се спря за пети път в мрежата му – 2:5.
Така само в един мач новакът инкасира 2,5 пъти повече голове, отколкото в четирите си срещи дотук, и заличи доста от добрите впечатления на старта.